Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Raul Castro przyjął delegację kongresmenów z USA

0
Podziel się:

Członkowie amerykańskiej delegacji spotkali się również z Alanem Grossem, który odsiaduje wyrok w kubańskim więzieniu.

Raul Castro przyjął delegację kongresmenów z USA
(Governador da Bahia/CC/Flickr)

Prezydent Kuby Raul Castro przyjął wczoraj siedmioosobową delegację amerykańskich kongresmenów - poinformowały oficjalne kubańskie media, co sygnalizuje próbę przezwyciężenia impasu po uwięzieniu w 2009 roku przez władze kubańskie obywatela USA Alana Grossa.

63-letni Gross, pracownik kontraktowy amerykańskiego rządu, został skazany na 15 lat pozbawienia wolności za instalowanie na Kubie sieci internetowych w ramach sponsorowanego przez władze USA programu, który Hawana uznaje za wywrotowy. Sprawa ta zahamowała krótkie odprężenie we wrogich przez długi czas stosunkach amerykańsko-kubańskich.

Członkowie delegacji, która przybyła na Kubę w poniedziałek, spotkali się również z Grossem - powiedział agencji Reutera jeden z kongresmenów zastrzegając, by nie ujawniano jego tożsamości.

Opublikowany wczoraj komunikat kubańskiego rządu informuje, że Castro i minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez przedyskutowali najpierw z demokratycznym senatorem Patrickiem Leahy ze stanu Vermont _ kwestie interesujące oba kraje _, a następnie przeprowadzili rozmowy z innymi kongresmenami. Leahy spotkał sie z Castro, Rodriguezem i Grossem także w ubiegłym roku.

Kuba uzależniła dalszy los Grossa od tego, jak amerykańskie władze będą postępować wobec pięciu kubańskich agentów, skazanych pod koniec lat 90. na kary od 15 lat więzienia do dożywocia za infiltrowanie środowiska emigranckiego w Miami i baz wojskowych USA.

Czytaj więcej o Kubie w Money.pl
Castro jedzie do USA. Kubańczycy protestują Córka prezydenta Kuby Raula Castro, Mariela Castro, otrzymała amerykańską wizę i pod koniec maja będzie uczestniczyć w konferencji na kalifornijskim uniwersytecie.
Raul Castro objął na rok przewodnictwo CELAC Siły konserwatywne regionu krytykowały w związku ze szczytem CELAC przywódców państw demokratycznych wchodzących w skład tej wspólnoty, że pozwoliły komunistycznemu prezydentowi Kuby na objęcie przewodnictwa wspólnoty.
Zamknęli go przez Benedykta. Teraz wypuszczają Kubański dysydent Jose Daniel Ferrer poinformował, że dzień wcześniej został zwolniony z więzienia przez kubańskie władze.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)