Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RCB apeluje, by zwracać uwagę na osoby bezdomne

0
Podziel się

W związku z zapowiadanym spadkiem temperatury Rządowe Centrum
Bezpieczeństwa apeluje, by zwracać uwagę na osoby starsze, zamieszkujące pustostany, śpiące na
przystankach i w parkach, a także będące pod wpływem alkoholu.

bEibhkhx

W związku z zapowiadanym spadkiem temperatury Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by zwracać uwagę na osoby starsze, zamieszkujące pustostany, śpiące na przystankach i w parkach, a także będące pod wpływem alkoholu.

Do minus 25 stopni C może spaść temperatura w nocy z czwartku na piątek w województwie podlaskim; w innych regionach ma być od minus 14 do minus 10 stopni - poinformowało RCB w komunikacie przesłanym w czwartek PAP.

Centrum prosi, by informacje o osobach, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie, przekazywać policji lub straży miejskiej. "Większość z osób, które zamarzły w tym sezonie, można było uratować, gdyby tego rodzaju informacja na czas trafiła do odpowiednich służb" - napisano w komunikacie.

bEibhkhz

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że od 1 listopada 2009 roku w wyniku wychłodzenia organizmu zmarło w Polsce 176 osób.

RCB apeluje też, by zwracać uwagę na ryzyko pożaru we własnym domu i w sąsiedztwie. "Większość tragicznych wypadków wynika z zaniedbań eksploatacyjnych w systemach wentylacyjnych i kominowych, prób ich +uszczelniania+ oraz wykorzystywania urządzeń grzewczych niezgodnie z ich przeznaczeniem i w sposób naruszający zasady bezpieczeństwa" - zaznaczono.(PAP)

dom/ itm/ mow/

bEibhkia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)