Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RCB: ponad 21 tys. odbiorców bez prądu, trudne warunki na drogach

0
Podziel się

Osiem osób zamarzniętych, ponad 21 tys. odbiorców bez prądu, trudne warunki
na drogach, na których zalega błoto pośniegowe i rozjeżdżony śnieg - to efekt intensywnych opadów
śniegu i silnego wiatru, które nawiedziły Polskę w ciągu ostatniej doby.

bEgAGyIB

Osiem osób zamarzniętych, ponad 21 tys. odbiorców bez prądu, trudne warunki na drogach, na których zalega błoto pośniegowe i rozjeżdżony śnieg - to efekt intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru, które nawiedziły Polskę w ciągu ostatniej doby.

Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w ciągu ostatniej doby zamarzło osiem osób. Według danych Komendy Głównej Policji, od 1 listopada śmierć w wyniku wychłodzenia organizmu poniosło w sumie 219 osób.

Jeszcze w środę prądu pozbawionych było ponad 1,2 odbiorców, w czwartek rano liczba ta wzrosła do ok. 21,8 tys. Jak poinformowała w czwartek w rozmowie z PAP Bożena Wysocka z RCB, najwięcej awarii jest w województwie małopolskim, gdzie prądu nie ma ok. 12,5 tys. gospodarstw; w woj. śląskim jest to 7,9 tys.; w świętokrzyskim - 180; w warmińsko-mazurskim - 1,2 tys.

bEgAGyID

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne, jednak występują utrudnienia w postaci błota pośniegowego i zajeżdżonego śniegu, jezdnie są więc śliskie.

Na drogach krajowych pracowało 1512 jednostek sprzętu przeciwgołoledziowego i odśnieżającego.

GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

Szczegółowe informacje o aktualnej sytuacji na drogach można uzyskać w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA pod nr tel. 0-22-375-86-96, a także na stronie internetowej GDDKiA pod adresem www.gddkia.gov.pl http://www.gddkia.gov.pl/ w zakładce "Serwis dla kierowców".

bEgAGyIJ

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę dwa ostrzeżenia o wysokim stanie wód spowodowanym podpiętrzeniami lodu i zatorami lodowymi: na Warcie w woj. łódzkim i dorzeczu górnej i środkowej Odry. IMGW ostrzega także przed sztormowym wiatrem w woj. pomorskim i zachodnio-pomorskim.

Jak informuje RCB, w Mościcach Dolnych na Lubelszczyźnie, gdzie poziom wody, która wydostaje się spod kry na zamarzniętym Bugu, wciąż wzrasta, ewakuowano pięć osób wraz z inwentarzem. Pozostałe osoby z zagrożonych zalaniem gospodarstw nie zgadzają się na ewakuację. "Nie można ich do tego zmusić, ale straż pożarna, wojsko, służby medyczne pozostają w gotowości" - powiedziała Wysocka.

W środę w dwóch województwach odwołano zajęcia w szkołach - w 44 placówkach w woj. lubelskim i jednej w mazowieckim. (PAP)

akw/ abr/ gma/

bEgAGyJe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)