Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

RCB: warunki na drogach i torach poprawiają się

0
Podziel się:

Warunki na drogach poprawiają się, wszystkie drogi krajowe są przejezdne,
usuwane są oblodzenia trakcji kolejowych; w kilku województwach odwołano zajęcia w szkołach,
kilkadziesiąt tysięcy odbiorców wciąż nie ma prądu - wynika z danych Rządowego Centrum
Bezpieczeństwa.

bELgMoOJ

Warunki na drogach poprawiają się, wszystkie drogi krajowe są przejezdne, usuwane są oblodzenia trakcji kolejowych; w kilku województwach odwołano zajęcia w szkołach, kilkadziesiąt tysięcy odbiorców wciąż nie ma prądu - wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W związku z trudną sytuacją spowodowaną pogodą, m.in. utrzymującymi się od kilku dni niskimi temperaturami i opadami śniegu, RCB zbiera informacje z całego kraju. "Jak poinformowała nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne, lokalnie może występować błoto pośniegowe lub zajeżony śnieg" - powiedziała PAP Bożena Wysocka z RCB.

Jak dodała, we wtorek o godz. 6 rano prądu nie miało 44 tys. odbiorców z województwa śląskiego, 10 tys. w województwie opolskim, 27 tys. w Małopolsce, 6 tys. w woj. świętokrzyskim i 2,4 tys. w woj. podkarpackim. W związku z pogodą i przerwami w dostawach energii elektrycznej odwołano zajęcia w szkołach w 4 województwach: w kujawsko-pomorskim w 10 podstawówkach i 6 gimnazjach, w śląskim w 8 podstawówkach i 2 gimnazjach, w łódzkim w 4 podstawówkach i w dolnośląskim w jednej szkole podstawowej.

bELgMoOL

Wysocka poinformowała, że wciąż zdarzają się lokalne opóźnienia pociągów, choć oblodzenia trakcji są na bieżąco usuwane. Odwołano 27 pociągów PKP Przewozy Regionalne, 10 pociągów pasażerskich i 10 towarowych skierowano okrężną drogą.(PAP)

akw/ itm/ mow/

bELgMoPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)