Notowania

wiadomości
30.08.2011 19:50

Rejestracja list do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim

W okręgu płocko-ciechanowskim (Mazowieckie) do wtorku wieczorem listy kandydatów do Sejmu zarejestrowały: PSL, PO, SLD i PiS. W tym czasie trwała rejestracja kandydatów PJN.

Podziel się
Dodaj komentarz

W okręgu płocko-ciechanowskim (Mazowieckie) do wtorku wieczorem listy kandydatów do Sejmu zarejestrowały: PSL, PO, SLD i PiS. W tym czasie trwała rejestracja kandydatów PJN.

Poinformował o tym PAP szef płockiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Krzysztof Wawro.

Listę PO do Sejmu otwiera w okręgu płocko-ciechanowskim posłanka, minister w kancelarii premiera Julia Pitera. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się obecni posłowie tej partii: Mirosław Koźlakiewicz - b. sekretarz stanu w kancelarii premiera Jerzego Buzka i Beata Rusinowska - wcześniej radna powiatu żyrardowskiego, która objęła mandat poselski po koledze partyjnym Andrzeju Nowakowskim, wybranym w 2010 r. na prezydenta Płocka. Na czwartym miejscu jest przewodnicząca płockiej Rady Miasta Elżbieta Gapińska.

Z listy PSL do Sejmu startują: poseł tej partii, szef ludowców, wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak - lider listy. Na drugim miejscu znalazł się obecny poseł PSL Aleksander Sopliński, a na trzecim starosta płocki, zarazem szef płockich ludowców Piotr Zgorzelski.

Listę PiS do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim otwiera poseł, szef regionalnych struktur tej partii, b. minister Skarbu Państwa Wojciech Jasiński. Na liście znaleźli się też: b. wiceszef CBA Maciej Wąsik - trzecie miejsce i obecna wicedyrektor biura prasowego klubu parlamentarnego PiS Ilona Klejnowska - szóste miejsce. Są też obecni posłowie PiS: Marek Opioła - drugie miejsce i Robert Kołakowski - czwarte miejsce.

Z kolei listę SLD do Sejmu otwiera sekretarz rady mazowieckiej tej partii Krzysztof Gawkowski, na drugim miejscu jest szef płockich struktur Sojuszu, a także tamtejszy radny Arkadiusz Iwaniak.

PJN zapowiadał wcześniej, że liderem listy do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim będzie Paweł Rabczewski - radny Ciechanowa, sportowiec, ojciec piosenkarki Doroty Rabczewskiej - Dody. Drugi na liście ma być b. wiceprezydent Płocka, obecnie płocki radny PJN Piotr Kubera.

W 2007 r. w wyborach do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim wygrało PiS, uzyskując 35,58 proc. głosów. PO zdobyła wówczas 29,54 proc. głosów, PSL - 19,82 proc. a LiD - 11,25 proc. PiS uzyskało cztery mandaty, PO - trzy, PSL - dwa, a LiD - jeden mandat. Mandat ten zdobyła wtedy Jolanta Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.; w Sejmie zastąpił ją później, kolejny na liście z największą liczbą uzyskanych głosów, prof. Zbigniew Kruszewski, prezes Towarzystwa Naukowego Płockiego.(PAP)

mb/ la/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz