Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowy październik krakowskiego lotniska

0
Podziel się

Prawie 342 tys. pasażerów obsłużył w październiku Międzynarodowy Port
Lotniczy Kraków-Balice, to o 12 proc. więcej niż rok temu. Od początku tego roku port odprawił
ponad 3,1 mln pasażerów.

bErJybTp

*Prawie 342 tys. pasażerów obsłużył w październiku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice, to o 12 proc. więcej niż rok temu. Od początku tego roku port odprawił ponad 3,1 mln pasażerów. *

To kolejny, dziewiąty rekordowy miesiąc w tym roku i najlepszy październikowy wynik w historii krakowskiego lotniska.

"Wyniki października, jak i całego sezonu letniego są zgodne z przyjętą przez nas strategią rozwoju przewozów lotniczych" - ocenił Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

bErJybTr

Jak zapowiedział, mimo obecnej trudnej sytuacji w branży, krakowskie lotnisko zakłada, że w najbliższych kilku latach utrzyma stabilną tendencję wzrostową, na poziomie 5 proc. rocznie.

W październiku największe wypełnienie - 94 proc. - odnotowano na trasach do/z Madrytu, Alicante (Ryanair)
oraz Belfastu (EasyJet)
. W całym sezonie letnim (kwiecień - październik) najwięcej pasażerów skorzystało połączenia PLL LOT z Warszawą (ponad 155 tys.) oraz do Londynu Stansted linii Ryanair (ok.146 tys.). W czarterach największą popularnością cieszyły się loty do: Grecji, Turcji, Bułgarii, Egiptu, Tunezji.

Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce; w zeszłym roku odprawił rekordową liczbę 3,44 mln pasażerów. W tym roku planowany jest wzrost do 3,66 mln osób. W zimowej siatce połączeń lotnisko oferuj 48 połączeń regularnych. (PAP)

rgr/ amac/

bErJybTS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)