Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rektor UKSW pochowany na cmentarzu w Pyrach

0
Podziel się

Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Ryszard
Rumianek z wojskowymi honorami został pochowany w czwartek na cmentarzu w podwarszawskich Pyrach.
Duchowny zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

bEahzBit

Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Ryszard Rumianek z wojskowymi honorami został pochowany w czwartek na cmentarzu w podwarszawskich Pyrach. Duchowny zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Msza pogrzebowa została odprawiona w kościele św. Franciszka z Asyżu na Okęciu.

Wcześniej w czwartek w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Bielanach odbyły się uroczystości akademickie pożegnania ks. Rumianka. Liturgii żałobnej przewodniczył metropolita warszawski i wielki kanclerz UKSW abp Kazimierz Nycz.

bEahzBiv

Tuż przed rozpoczęciem mszy św. odbyła się uroczystość nadania ks. prof. Rumiankowi Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski; na trumnie przykrytej biało-czerwoną flagą, spoczywały łańcuch i biret rektorski.

W mszy św. w intencji zmarłego, poza jego rodziną i przyjaciółmi, uczestniczyli biskupi i rektorzy wyższych uczelni. Był także kard. Józef Glemp. Homilię wygłosił metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

Ks. prof. Rumianka żegnali także minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, wiceminister edukacji Włodzimierz Marciniak, parlamentarzyści, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz studenci, harcerze i mieszkańcy stolicy. (PAP)

pro/ abr/ jra/

bEahzBiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)