Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Religa: naprawiajmy system, ale nie róbmy rewolucji

0
Podziel się:

Minister zdrowia Zbigniew Religa oświadczył,
że obecny mieszany system opieki zdrowotnej budżetowo-
ubezpieczeniowy jest rozwiązaniem optymalnym. Religa, który
przedstawia w środę w Sejmie informację rządu na temat sytuacji w
służbie zdrowia, zaapelował, aby system naprawiać, ale nie robić w
nim rewolucji.

Minister zdrowia Zbigniew Religa oświadczył, że obecny mieszany system opieki zdrowotnej budżetowo- ubezpieczeniowy jest rozwiązaniem optymalnym. Religa, który przedstawia w środę w Sejmie informację rządu na temat sytuacji w służbie zdrowia, zaapelował, aby system naprawiać, ale nie robić w nim rewolucji.

Religa zaznaczył, że podobne systemy zdrowotne obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślił, że są one trwałe, a wszelkie zmiany są do nich wprowadzane łagodnie. "Nie zawraca się (tam) z raz obranej drogi" - mówił. Religa zaapelował, aby od naszych sąsiadów przyjąć "rozwagę i rozsądek".

Minister zdrowia powiedział jednocześnie, że Polska jest najbiedniejszym krajem Unii, który przeznacza najmniej pieniędzy na opiekę zdrowotną. "Przed nami ogromne zadanie naprawy systemu zdrowia" - mówił. Według niego, działania rządu będą się skupiać - po pierwsze na poprawieniu funkcjonowania istniejących instytucji systemu zdrowia i - po drugie - zwiększeniu nakładów na opiekę zdrowotną.

Religa przypomniał, że w pierwszej połowie roku 2007 zostanie przedstawiony koszyk świadczeń gwarantowanych. Jak mówił, prace nad nim są "bardzo zaawansowane", a przygotowanie go w tak krótkim czasie, będzie "rekordem świata".

Wcześniej Religa podkreślił też, że w ciągu ostatnich lat polska medycyna odniosła wiele sukcesów. Wymienił m.in. sukcesy w walce z zawałami serca; powstało też - jak zaznaczył - wiele nowoczesnych ośrodków zdrowia ze świetnymi kadrami. (PAP)

ann/ par/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)