Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Relikwie Jana Pawła II w Licheniu

0
Podziel się

Dziś mija pierwsza rocznica beatyfikacji papieża Polaka Jana Pawła II.

Relikwie Jana Pawła II w Licheniu
(Eric Draper/public domain)
bDIDDGnF

W pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II prymas Polski abp Józef Kowalczyk wprowadził do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym relikwiarz z kroplami krwi błogosławionego papieża.

- _ Pierwszą rocznicę obchodzimy w tej wspaniałej świątyni, którą Jan Paweł II odwiedził w 1999 r. i cieszymy się, że dziś przybywa tu znów duchowo, poprzez relikwie jakie zostały ofiarowane tej świątyni, aby być znakiem duchowej jego obecności _ - mówił prymas. Dodał, że chcąc realizować testament papieża, musimy żyć zgodnie z Dekalogiem.

- _ Bóg jest tym, który stworzył świat. Dał nam te sprawności emocjonalne i intelektualne, które stanowią o człowieczeństwie. On nam dał życie za pośrednictwem naszych rodziców i ukazał nam godność człowieka, który jest zwieńczeniem stworzenia. Szanujmy tę godność w sobie, szanujmy tę godność w każdym człowieku, którego spotykamy na co dzień _ - powiedział prymas.

bDIDDGnH

Relikwiarz umieszczono w kaplicy im. Jana Pawła II. Wierni modlili się w intencji rychłej kanonizacji papieża. Poprzez ucałowanie relikwiarza mogli oddać mu cześć.

W licheńskim sanktuarium znajduje się wiele pamiątek związanych z Janem Pawłem II. W nawie głównej umieszczono różaniec z pereł podarowany przez papieża podczas jego pielgrzymki do Lichenia.

W starej części sanktuarium znajduje się dom papieski. W pokojach pozostały oryginalne meble, z których korzystał Jan Paweł II. Obecnie znajduje się tam muzeum, w którym gromadzone są pamiątki podarowane przez wiernych - okolicznościowe wydania znaczków, monety kolekcjonerskie, książki, publikacje i wiele innych eksponatów. W 2011 r. sanktuarium w Licheniu odwiedziło 1,2 miliona pielgrzymów.

Więcej na ten temat czytaj w Money.pl
Jutro siódma rocznica śmierci Jana Pawła II Jutrzejsza 7. rocznica śmierci Jana Pawła II nie będzie oficjalnie obchodzona w Watykanie.
Brudne pieniądze w Watykanie? Sprawdzili to Na kontach watykańskiego banku ulokowano ponad 5 miliardów euro. Większość z tej kwoty należy m.in. do zakonów i klasztorów.
Tajna taśma ze słowami Jana Pawła II Chodzi o słowa papieża nagrane w szpitalu tuż przed zabiegiem tracheotomii w lutym 2005 roku.
bDIDDGoi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)