Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Remont drogi powiatowej w centrum Zakopanego

0
Podziel się:

Do grudnia 2014 roku ma być wyremontowana droga powiatowa w centrum
Zakopanego. Koszt inwestycji to 18 mln zł, z czego 15,3 mln zł ma pokryć Unia Europejska.

Do grudnia 2014 roku ma być wyremontowana droga powiatowa w centrum Zakopanego. Koszt inwestycji to 18 mln zł, z czego 15,3 mln zł ma pokryć Unia Europejska.

Umowę ws. remontu i źródła jego finansowania podpisali w piątek w Starostwie Powiatowym w Zakopanem starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski i Stanisław Sorys z zarządu województwa małopolskiego.

W ramach projektu, oprócz remontu drogi, powstaną także chodnik i ścieżka rowerowa. Zmodernizowana zostanie estakada w rejonie Gubałówki. Usprawni to komunikację w centrum Zakopanego, w miejscu gdzie jest duży ruch pieszych (Krupówki - Gubałówka) oraz samochodowy ze wschodu na zachód miasta, w kierunku Chochołowa i Kościeliska.

Modernizacja drogi powiatowej na skrzyżowaniu ulic Nowotarskiej, Krupówek i Kościeliskiej oraz przebudowa estakady w rejonie Gubałówki będą pierwszym etapem budowy północnej obwodnicy Zakopanego. Drugi etap to połączenie ulicy Powstańców Śląskich z ulicą Kościeliską w rejonie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. (PAP)

bko/ drag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)