Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Remont łącznic węzła autostradowego w Opatkowicach

0
Podziel się

Drogowcy rozpoczęli remont łącznic na węźle autostradowym w Opatkowicach,
który łączy autostradę A4 z drogą krajową nr 7, czyli popularną "zakopianką". Prace zakończą się w
sierpniu 2011 roku.

bEiXxWDF

Drogowcy rozpoczęli remont łącznic na węźle autostradowym w Opatkowicach, który łączy autostradę A4 z drogą krajową nr 7, czyli popularną "zakopianką". Prace zakończą się w sierpniu 2011 roku.

Rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Magdalena Chacaga poinformowała w czwartek, że roboty spowodują utrudnienia dla kierowców. Remontowane łącznice będą kolejno wyłączane z ruchu, jednak przejezdność w obrębie węzła będzie zachowana.

Korzystanie z węzła opatkowickiego będzie możliwe poprzez specjalnie utworzone przełączki, bądź łącznice sąsiednich węzłów. Zwężenia jezdni można spodziewać się również na autostradzie A4 na dojazdach do tego węzła.

bEiXxWDH

Zaplanowano remont trzech wiaduktów oraz łącznic na kierunkach: Tarnów-Zakopane i Zakopane-Katowice, a także przepustu. Wykonawcą zadania jest firma Mosty-Chrzanów. Wartość kontraktu wynosi 8,5 mln złotych.

Obecnie prowadzone prace, to drugi etap remontu węzła. Pierwszy etap, obejmujący remont trzech łącznic, został zrealizowany w ubiegłym roku w ramach kontraktu obejmującego przebudowę autostrady A4 na odcinku Opatkowice - ul. Kąpielowa.(PAP)

rgr/ mki/ mow/

bEiXxWEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)