Notowania

remont
11.03.2014 11:40

Remont ulicy za prawie 52 mln zł

Nowa nawierzchnia, kilka kilometrów chodników i ścieżek rowerowych, ronda, zatoki autobusowe, nowe oświetlenie - tak ma wyglądać ulica Jaworzyńska w Legnicy po zakończeniu inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daquella manera/CC/Flickr)

Nowa nawierzchnia, kilka kilometrów chodników i ścieżek rowerowych, ronda, zatoki autobusowe, nowe oświetlenie - tak ma wyglądać ulica Jaworzyńska w Legnicy po zakończeniu inwestycji. Jej koszt to blisko 52 mln zł.

Jak powiedział rzecznik prasowy legnickiego magistratu Arkadiusz Rodak, miasto właśnie oficjalnie przekazało plac budowy firmie, która wygrała przetarg na przebudowę ul. Jaworzyńskiej.

_ - Gruntowny remont tej ulicy to jedna z największych inwestycji drogowych w Legnicy od kilku lat. Droga ta ma znaczenie strategiczne dla miasta. Nie tylko jest jedną z głównych ulic, ale również prowadzi do autostrady A4 oraz na południe regionu _ wyjaśnił Rodak.

Zakres zadania obejmuje przebudowę 2,5 km ul. Jaworzyńskiej na odcinku od ul. Skarbka do ul. Borsuczej, czyli do Obwodnicy Zachodniej, a także około 260-metrowy fragment ul. Grabskiego.

W wyniku przebudowy powstaną dwa ronda - na skrzyżowaniu ul. Jaworzyńskiej z ulicami Andersa, Chłapowskiego i Traugutta oraz na skrzyżowaniu z ulicami Rataja i Oświęcimską. Pozostałe skrzyżowania zostaną przebudowane i wyposażone w dodatkowe pasy do tzw. lewoskrętów. Zapewni to płynność i bezpieczeństwo ruchu wszystkim użytkownikom.

W ramach inwestycji powstanie również 6 km chodników, 5 km ścieżek rowerowych, 3,5 km kanalizacji deszczowej oraz osiem zatok autobusowych. Całość oświetlona zostanie 180 latarniami, w których zastosowane zostaną oprawy energooszczędne typu LED, co wpłynie na obniżenie o połowę opłat za prąd.

Prace ruszą w ostatnim tygodniu marca.

Jak twierdzi kierownik budowy Mariusz Szczepaniak ze spółki Skanska, będącej wykonawcą przebudowy, aby nie wyłączać całkowicie z ruchu tej ważnej arterii komunikacyjnej Legnicy, prace będą prowadzone etapami i potrwają cztery lata. Przebiegać mają w taki sposób, by ulica nie była całkowicie wyłączona z ruchu.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2017 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyremontowali drogi krajowe za 12 mln zł W drugim półroczu br. na terenie województwa świętokrzyskiego GDDKiA przeprowadziła remonty pięciu odcinków dróg krajowych.
Wypadek zablokował ważną drogę krajową Sześć osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w czwartek w miejscowości Kawice (Dolnośląskie). Droga krajowa nr 94 Wrocław - Legnica została zablokowana.
Jutro rusza budowa węzła. Znikną korki Przedsięwzięcie obejmie budowę węzła drogowego na skrzyżowaniu DK-1 i DK-46, przebudowę ponadkilometrowego fragmentu jedynki oraz budowę mostu drogowego nad Wartą.
60 milionów za remont 6-kilometrowej drogi Zakończył się remont 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 871 przebiegającej przez Tarnobrzeg (Podkarpackie).
Tagi: remont, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz