Notowania

republikanie
24.09.2010 06:36

Republikanie przedstawili "Obietnice Ameryce"

Na pięć tygodni przed wyborami do Kongresu zaprezentowali swój program.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na pięć tygodni przed wyborami do Senatu i wyborami uzupełniającym do Izby Reprezentantów Kongresu USA Republikanie zaprezentowali swój ideowo-polityczny program naprawy państwa pod nazwą _ Obietnice Ameryce _.

Lider republikańskiej mniejszości w Izbie Reprezentantów John Boehner (na zdjęciu), prezentując 21-stronnicową broszurę na konferencji prasowej zorganizowanej w jednym ze sklepów przemysłowych w Sterling w stanie Wirginia, powiedział, że dokument jest reakcją na niezadowolenie Amerykanów z pracy administracji prezydenta Baracka Obamy, a zarazem obietnicą poprawy składaną przez Republikanów. _ Poważnie traktujemy składane przez nas obietnic _ - dodał Boehner.

W dokumencie członkowie Partii Republikańskiej (GOP) przedstawili swoje propozycje naprawy państwa dotyczące pięciu obszarów: ekonomii, reformy rządowej administracji, budżetu, opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa kraju. Złożyli m.in. obietnicę przedłużenia obniżki podatków dochodowych, które wygasną pod koniec tego roku. Sprawa ta jest przedmiotem sporu w Kongresie, gdyż Demokraci i prezydent Obama chcą uchwalenia niższych progów podatkowych dla wszystkich z wyjątkiem najzamożniejszych obywateli o dochodach powyżej 250 tysięcy dolarów.

Republikanie zapowiedzieli też cięcia w wydatkach, które miałby pozwolić na zaoszczędzenie 100 mld dolarów rocznie. Obiecali także działania na rzecz uchylenia reformy opieki zdrowotnej, którą określają jako _ przejęcie służby zdrowia przez rząd _.

Członkowie GOP w swoim dokumencie programowym złożyli także obietnicę utrzymania więzienia dla osób podejrzanych o terroryzm w Guantanamo na Kubie, by _ zapobiec planom rządu sprowadzenia terrorystów na amerykańską ziemię _. Opowiedzieli się za nałożeniem mocniejszych sankcji na Iran, zwiększeniem wydatków na obronę przeciwrakietową i uszczelnieniem granicy z Meksykiem.

Podobny dokument Partia Republikańska opublikowała już w 1994 roku pod nazwą _ Kontrakt z Ameryką _ (The Contract with America). Ten manifest programowy pomógł im wtedy przejąć kontrolę nad Izbą Reprezentantów Kongresu podczas drugiego roku prezydentury ówczesnego demokratycznego prezydenta Billa Clintona.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t86359.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/republikanie;w;usa;blokuja;legalizacje;imigrantow,169,0,679593.html) Republikanie w USA blokują legalizację imigrantów Ustawa o legalizacji pobytu dotyczy ponad 2 mln młodych ludzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t93171.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;nieubezpieczeni;beda;mogli;sie;leczyc,142,0,601486.html) USA: Nieubezpieczeni będą mogli się leczyć Barack Obama przekonał opozycję do reformy systemu opieki zdrowotnej.
Tagi: republikanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz