Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ministerstwo finansów
18.02.2011 18:45

Resort finansów przekazał plan ograniczenia deficytu

Komisja Europejska dostanie między innymi prognozy dla polskiej gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Ministerstwo Finansów przekazało Komisji Europejskiej informacje dotyczące zmniejszenia deficytu w 2011 i 2012 roku - poinformowało biuro prasowe resortu.

W środę podczas wizyty w Polsce komisarz ds. gospodarczo-walutowych Olli Rehn przyznał, że strona polska już udzieliła Komisji informacji na temat działań zmierzających do ograniczenia deficytu. Powiedział jednak, że KE czeka do końca tygodnia na kolejne, bardziej szczegółowe dane, m.in. prognozy finansowe dla gospodarki polskiej i wyliczenia stanowiące ich podstawę.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t82731.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bruksela;nam;nie;ufa;ukarze;nas;za;dlugi,177,0,757169.html) Bruksela nam nie ufa. Ukarze nas za długi?
Rehn przyjechał do Polski, by z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem finansów Jackiem Rostowskim dyskutować o polskich planach reform fiskalnych. W 2009 roku Polska została ponownie objęta unijną procedurą nadmiernego deficytu. Do 2012 roku ma obniżyć deficyt do 3 procent PKB.

Rostowski zapowiedział, że kilka dni potrwają _ konsultacje techniczne _ z ekspertami KE, a po _ konsultacjach ostatecznych _ Polska wystąpi z oficjalnym listem do Komisji w sprawie ścieżki ograniczania deficytu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/t132008.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/borowski;deficytu;nie;zdusimy;a;bruksela;nic;nam;nie;zrobi,26,0,772890.html) Borowski: Deficytu nie zdusimy, a Bruksela nic nam nie zrobi
Od polskich reform - i tego, jak zostaną przyjęte przez KE - zależy ewentualne otwarcie kolejnych etapów procedury nadmiernego deficytu. Zgodnie z nią, jeśli kraj nie realizuje pierwszych rekomendacji Ecofinu, to następnym krokiem jest przyjęcie przez ministrów finansów UE, na wniosek KE, tzw. publicznych rekomendacji i ustanowienie ścisłego monitoringu wdrażanych reform.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t96378.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bruksela;nie;wierzy;w;obnizenie;deficytu,162,0,763298.html) Bruksela nie wierzy w obniżenie deficytu Szef KE uważa też, że na dłuższą metę reforma emerytalna pogorszy sytuację Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t36501.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bez;ciec;nie;zbijemy;deficytu;do;3;procent,128,0,768640.html) Bez cięć nie zbijemy deficytu do 3 procent Zajdel-Kurowska: To co do tej pory zaproponował rząd nie wystarczy. Dziura będzie wyższa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t94060.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;odpowiedz;polski;ws;reform;czesciowa,54,0,770358.html) Jest odpowiedź Polski ws. reform. Częściowa Minister finansów przedstawił elementy planu obniżenia deficytu. UE chce szczegółów.
Tagi: ministerstwo finansów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz