Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Resort kultury: w 2012 r. nakłady na kulturę zwiększą się o 140 mln zł

0
Podziel się

W 2012 roku nakłady na kulturę zostaną zwiększone o 140 mln złotych, aby
osiągnąć poziom 0,94 proc. budżetu państwa - poinformował PAP rzecznik ministra kultury Maciej
Babczyński. Projekt budżetu na 2012 r. przyjęła w czwartek Rada Ministrów.

bEhXVVbF

W 2012 roku nakłady na kulturę zostaną zwiększone o 140 mln złotych, aby osiągnąć poziom 0,94 proc. budżetu państwa - poinformował PAP rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński. Projekt budżetu na 2012 r. przyjęła w czwartek Rada Ministrów.

Minister finansów Jacek Rostowski poinformował na czwartkowej konferencji prasowej, że po środowych rozmowach w gronie ministrów zdecydowano dokonać kilku przesunięć wewnątrz przyszłorocznego budżetu. "Udało się wygospodarować znaczący wzrost dla nauki - prawie 10 proc. - oraz prawie 10 proc. na kulturę" - powiedział minister.

Rzecznik ministra kultury poinformował, że "w 2012 roku nakłady na kulturę zostaną zwiększone o 140 mln złotych, aby w 2012 osiągnąć poziom 0,94 proc. budżetu państwa do dyspozycji ministra kultury i dziedzictwa narodowego".

bEhXVVbH

"Przypomnę, że budżet na kulturę w roku 2011 zwiększył się już o ponad 10 proc. w stosunku do roku 2010" - zauważył Babczyński.

Jak dodał, minister kultury "realizował plan racjonalizacji wydatków w obszarze kultury przez 3 lata".

"Na skutek weryfikacji całego procesu inwestowania w infrastrukturę kultury oddawane są kolejno obiekty, poprawiane warunki ekonomiczne, spłacone wszystkie kredyty m.in. na budowę Arkad Kubickiego i remont dachu w Muzeum Narodowym w Warszawie i (...). W ramach racjonalizacji wydatków MKiDN pozyskało obiekty dla Narodowego Instytutu Audiowizualnego czy też Narodowego Centrum Kultury" - powiedział rzecznik.

Babczyński zwrócił też uwagę, że intencją ministra kultury jest "aby lata 2012-14 były przede wszystkim okresem inwestowania w obszar edukacji artystycznej i kompetencji kulturalnych". (PAP)

bEhXVVbN

agz/ abe/ ura/

bEhXVVci
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)