Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Resort pracy: stopa bezrobocia w marcu spadła do 12,9 proc.

0
Podziel się:

Według szacunków resortu pracy stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w
marcu 12,9 proc. i w porównaniu do lutego spadła o 0,1 punktu procentowego.

bESntocB

*Według szacunków resortu pracy stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w marcu 12,9 proc. i w porównaniu do lutego spadła o 0,1 punktu procentowego. *

Liczba bezrobotnych w końcu marca 2010 roku wyniosła 2 mln 80,3 tys. osób i w porównaniu do końca lutego 2010 roku była niższa o 21,2 tys. osób (spadek o 1,0 proc.).

"O spadku bezrobocia zadecydował wyraźnie mniejszy niż w poprzednich miesiącach napływ nowych bezrobotnych i wzrost liczby wyłączeń z ewidencji z tytułu podjęcia pracy" - napisano w komunikacie MPiPS.

bESntocD

"Z sygnałów przekazanych przez wojewódzkie urzędy pracy wynika, że wśród osób podejmujących pracę wysoki udział stanowiły osoby zaktywizowane przez urzędy pracy, zwłaszcza skierowane na staże oraz do prac społecznie użytecznych. Należy też podkreślić, że w porównaniu z˙poprzednim miesiącem wzrosła liczba podjęć pracy niesubsydiowanej, w˙tym sezonowej" - dodano.

Resort pracy podał także, że liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w marcu 2010 roku wyniosła 116,4 tys. i w˙porównaniu do lutego 2010 roku wzrosła o 34,5 tys., czyli o 42 proc.

"Należy przy tym podkreślić, że była to najwyższa od 2007 roku, odnotowana w marcu liczba miejsc pracy oferowanych bezrobotnym (w marcu 2007 r. pracodawcy zgłosili 123,9 tys. miejsc pracy)" - dodano. (PAP)

nik/ ana/ pad/

bESntode
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)