Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Resort skarbu chce sprzedać spółkę z Wągrowca

0
Podziel się

3 sierpnia odbędzie się aukcja udziałów Przedsiębiorstwa Inżynierii
Środowiska i Melioracji w Wągrowcu, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki -
poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 29
lipca.

bEhanvYR

3 sierpnia odbędzie się aukcja udziałów Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska i Melioracji w Wągrowcu, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 29 lipca.

Do Skarbu Państwa należy 100 proc. walorów tej spółki. Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosi ponad 180 tys. zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej.

Przedsiębiorstwo prowadzi roboty budowlano-montażowe, m.in. w zakresie kanalizacji sanitarnych, budowy wodociągów, urządzeń sportowych oraz oczyszczalni. Spółka wykonuje prace hydrotechniczne, m.in. melioracje, zapory, regulacje rzek, dróg, chodników, parkingów osiedlowych, a także melioracje leśne.

bEhanvYT

Firma działa przede wszystkim na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego. Jej głównymi zleceniodawcami są jednostki budżetowe, samorządy gminne i wojewódzkie oraz instytucje Skarbu Państwa - Zarządy Dróg oraz Zarządy Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.(PAP)

dol/ pad/

bEhanvZu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)