Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reżim prosi rebeliantów o złożenie broni

0
Podziel się

Obiecano nagrody dla tych, którzy dostarczą informacji na temat przywódców protestów.

Reżim prosi rebeliantów o złożenie broni
(PAP/EPA)
bEhXICdh

Libijskie władze obiecały nagrody dla tych, którzy dostarczą informacji na temat przywódców protestów.

_ - Każdy, kto złoży broń i okaże skruchę nie będzie prawnie ścigany. Wzywamy obywateli do współpracy i informowania na temat tych, którzy stali na czele młodzieży lub dostarczali jej pieniędzy, ekwipunku lub substancji odurzających i halucynogennych _ - głosi komunikat Komitetu Ludowego ds. Bezpieczeństwa, odczytany w państwowej telewizji.

Komitet zapowiedział też, że osoby, które będą współpracować zostaną wynagrodzone. Każdy, kto przekaże ważne informacje dostanie nagrodę pieniężną - oświadczył oficer libijskiej armii, który odczytał komunikat.

bEhXICdj

Libijskie służby bezpieczeństwa brutalnie tłumią trwające od ubiegłego tygodnia wystąpienia manifestantów, domagających się odejścia Muammara Kadafiego, który sprawuje władzę w Libii od ponad 40 lat.

Zobacz także: Uciekinierzy z Libii przekraczają granicę z Tunezją (AP, ang):

Kadafi, który objął rządy w wyniku wojskowego zamachu stanu z 1969 roku, utracił kontrolę nad częścią kraju. Jak ocenia Reuters są to tereny od granicy z Egiptem do miasta Bengazi oddalonego od niej o około 500 km. Kadafi zapowiedział jednak, że _ oczyści Libię dom po domu _, by powstrzymać niepokoje.

bEhXICdp

Wczoraj Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka (FIDH) podała, że podczas rewolty w Libii zginęło co najmniej 640 osób. We wtorek libijskie władze informowały, że w wyniku zajść od 15 lutego zginęło 300 osób, w tym 111 żołnierzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t132534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;angazuje;sie;w;sprawy;libii,27,0,780827.html) Al-Kaida angażuje się w sprawy Libii Organizacja potępia Kaddafiego i popiera rewolucjonistów, którzy wyszli na ulice.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t113013.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;libii;pieklo;rzadowy;embraer;zabieral;takze;cudzoziemcow,19,0,777491.html) W Libii piekło. Rządowy embraer zabierał także cudzoziemców Jedynie 15 Polaków wróciło rządowym samolotem z Libii. Tylko tylu udało się dostać na lotnisko.
bEhXICdK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)