Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Riabkow:Nowy traktat START będzie gotowy w najbliższych dniach

0
Podziel się:

Nowy traktat USA-Rosja mający zastąpić wygasły w grudniu układ START-1 o
redukcji strategicznych zbrojeń nuklearnych będzie gotowy "w najbliższych dniach" - oświadczył w
poniedziałek rosyjski wiceszef dyplomacji Siergiej Riabkow, cytowany przez rosyjskie agencje.

bEKIizlx

Nowy traktat USA-Rosja mający zastąpić wygasły w grudniu układ START-1 o redukcji strategicznych zbrojeń nuklearnych będzie gotowy "w najbliższych dniach" - oświadczył w poniedziałek rosyjski wiceszef dyplomacji Siergiej Riabkow, cytowany przez rosyjskie agencje.

"Jesteśmy dosłownie gotowi (do porozumienia). Sądzę, że sprawa zostanie zamknięta w najbliższych dniach" - oświadczył Riabkow.

Zapytany o potencjalne miejsce podpisania dokumentu, odparł, że ma ono być przedmiotem porozumienia między dwoma stronami i "dopóki nie zakończyły się prace merytoryczne, trudno dyskutować o miejscu".

bEKIizlz

Wiceminister dodał, że kwestia powiązania traktatu zastępującego START z amerykańskich projektem tarczy antyrakietowej w Europie "była rozważana od początku procesu przygotowania dokumentu".

W piątek szefowa dyplomacji amerykańskiej Hillary Clinton oświadczyła, że wszystkie problemy związane z nowym amerykańsko-rosyjskim układem o rozbrojeniu są już rozwiązane.

Prezydenci Dmitrij Miedwiediew i Barack Obama w lipcu ubiegłego roku w Moskwie uzgodnili podstawowe założenia traktatu. Porozumieli się wtedy, że w ciągu siedmiu lat od wejścia w życie nowego układu Rosja i USA zredukują liczbę strategicznych nuklearnych głowic bojowych do 1500-1675, a systemów ich przenoszenia - do 500-1110. Dolne pułapy to propozycje Moskwy, a górne - Waszyngtonu. (PAP)

mw/ ro/

bEKIizlF

5900020 arch.

bEKIizma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)