Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

RN TVP odrzuciła większość kandydatur na szefów ośrodków regionalnych TVP

0
Podziel się:

Rada Nadzorcza TVP odrzuciła większość
rekomendowanych wcześniej przez zarząd spółki kandydatur na szefów
regionalnych ośrodków telewizji. Poparcie Rady uzyskała jedynie
Maria Kudroń, która zostanie nowym dyrektorem ośrodka TVP3 w
Bydgoszczy.

*Rada Nadzorcza TVP odrzuciła większość rekomendowanych wcześniej przez zarząd spółki kandydatur na szefów regionalnych ośrodków telewizji. Poparcie Rady uzyskała jedynie Maria Kudroń, która zostanie nowym dyrektorem ośrodka TVP3 w Bydgoszczy. *

Kudroń - dziennikarka telewizyjna - zastąpi w Bydgoszczy Macieja Grześkowiaka, który objął to stanowisko w grudniu 2005 r. W połowie maja Grześkowiak został szefem sztabu organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

TVP nie ujawnia nazwisk kandydatów na szefów pozostałych ośrodków. Według wcześniejszych doniesień medialnych mieli nimi być: Marcin Kubiński na dyrektora TVP3 Warszawa, Alicja Grzymalska - TVP3 Wrocław, Dominik Tarczyński - TVP3 Szczecin, Michał Likowski - TVP 3 Łódź oraz Tadeusz Górczyk - TVP3 Rzeszów.

Według mediów, stanowiska w ośrodkach mieli stracić dyrektorzy, którzy otrzymali nominacje za czasów prezesa Jana Dworaka, a zastąpić mieli ich działacze LPR i Młodzieży Wszechpolskiej (np. Kubiński był prezesem MW).

Jak pisał "Dziennik", pomimo że zarząd "rekomendował na kierownicze stanowiska w ośrodkach regionalnych osoby związane z Ligą Polskich Rodzin" sprzeciw wobec tych kandydatur wyrażał prezes Andrzej Urbański. To z kolei "miało zdenerwować polityków LPR" przez co pojawiły się pogłoski o możliwym odwołaniu Urbańskiego.

LPR krytykowała też Urbańskiego za propozycję wprowadzenia do jesiennej ramówki TVP programu Sławomira Sierakowskiego - redaktora naczelnego "Krytyki Politycznej". O zajęcie stanowiska w tej sprawie zaapelowali w sobotę do Rady Nadzorczej TVP posłowie LPR Krzysztof Bosak i Daniel Pawłowiec. Ich zdaniem "Krytyka Polityczna" jest pismem "niebezpiecznym i szkodliwym politycznie" oraz "pornografią w najczystszej postaci".

Posłowie zarzucali też, że z informacji prasowych wynika, iż miałby to być "najdroższy program publicystyczny w telewizji publicznej" oraz porównali "Krytykę Polityczną" do serwisu Redwatch, propagującego treści rasistowskie. Sierakowski zapowiedział już, że za tę wypowiedź złoży pozew przeciwko LPR o ochronę dóbr osobistych.

Sekretarz Rady Nadzorczej TVP Janusz Niedziela powiedział PAP, że nie zna stanowiska Ligi w sprawie Sierakowskiego, zaznaczył jednak, że Rada pytała w poniedziałek Urbańskiego o ten program. "Prezes powiedział, że żadne porozumienie w tym zakresie nie zostało podpisane, w związku z tym wszelkie spekulacje na ten temat są przedwczesne i nie wynikają ze stanu faktycznego" - powiedział Niedziela.

Podobne stanowisko przedstawiła wcześniej rzeczniczka TVP. W przesłanym PAP komunikacie informowała ponadto, że oprócz rozmów z Sierakowskim - negocjacje trwają też z innymi publicystami, w tym Joanną Lichocką, Grzegorzem Górnym, Janem Wróblem, Jerzym Zalewskim, Rafałem A. Ziemkiewiczem. Prowadzone są też rozmowy dotyczące przywrócenia na antenę TVP programu Barbary Czajkowskiej. "Negocjacje z tymi dziennikarzami znajdują się na tym samym etapie, co ustalenia w sprawie projektu red. Sierakowskiego" - stwierdzał komunikat TVP. (PAP)

js/ wkr/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)