Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Robert Choma i Andrzej Zapałowski wśród kandydatów na prezydenta Przemyśla

0
Podziel się:

Obecny prezydent miasta Robert Choma i były europoseł LPR Andrzej Zapałowski
będą ubiegać się w wyborach samorządowych 21 listopada o fotel prezydenta Przemyśla (Podkarpackie).
Dołączyli do znanych już kandydatów: Marka Rząsy (PO), Janusza Hamryszczaka (PiS) i Ryszarda Kuleja
(SLD).

Obecny prezydent miasta Robert Choma i były europoseł LPR Andrzej Zapałowski będą ubiegać się w wyborach samorządowych 21 listopada o fotel prezydenta Przemyśla (Podkarpackie). Dołączyli do znanych już kandydatów: Marka Rząsy (PO), Janusza Hamryszczaka (PiS) i Ryszarda Kuleja (SLD).

Choma swój start ogłosił we wtorek na konferencji prasowej, podczas której podpisano umowę z wykonawcą obwodnicy Przemyśla. O szczegółach swojej kampanii wyborczej ma poinformować w najbliższym czasie na oddzielnej konferencji prasowej. Choma rządzi Przemyślem od 2002 r. Wcześniej był m.in. dyrektorem miejscowego szpitala.

Natomiast Zapałowski powiedział we wtorek PAP, że zdecydował się wystartować w wyborach, bo w mieście panuje marazm. "Kompletny brak rozwoju, zaprzepaszczone szanse przez obecnego prezydenta. To wszytko spowodowało, że za namową kilku stowarzyszeń podjąłem decyzję o kandydowaniu na prezydenta miasta" - dodał.

Wśród stowarzyszeń, które popierają kandydaturę byłego europosła, są m.in. Forum Rozwoju Przemyśla, stowarzyszenia kombatanckie oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X D. O. K.". Zapałowski wystartuje pod szyldem komitetu wyborców "Dolina Sanu".

Zapowiedział, że komitet chce wystawić w najbliższych wyborach ok. 50 kandydatów m.in. do rad powiatów, gmin i na wójtów. "Chcemy skupić się na powiatach wokół Przemyśla, które łączy przepływający San, stąd nazwa komitetu. Kolejnym powodem jest to, że planujemy rozwój całego regionu, a nie tylko miasta" - zaznaczył Zapałowski.

Podkreślił, że jego kampania będzie skupiać się na sprawach gospodarczych. Wśród jego propozycji są m.in. zwiększenie pozyskiwania funduszy unijnych oraz przyciąganie do Przemyśla inwestorów z dziedziny usług i przemysłu. "W Przemyślu jest już wystarczająco dużo handlu, dlatego trzeba zadbać o sprowadzanie firm z innej gałęzi gospodarki" - powiedział.

Zapałowski był posłem na Sejm w latach 1997-2001; wybrano go wówczas z listy Akcji Wyborczej "Solidarność". W 2002 r. wstąpił do Ligi Polskich Rodzin, był eurodeputowanym tej partii. Obecnie jest pełnomocnikiem rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. projektów unijnych. (PAP)

huk/ ura/ gma/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)