Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rodzice podejrzanych o zamachy w Bostonie nie przyjadą do USA

0
Podziel się:

Uważany za współsprawcę zamachów brat Dżochara Tamerlan został zabity w trakcie policyjnego pościgu. Obaj mężczyźni pochodzili z Czeczenii.

Rodzice podejrzanych o zamachy w Bostonie nie przyjadą do USA
(Dan Lampariello/DobsonAgency / R/EAST NEWS)
bEErInjF

Rodzice podejrzanych o dokonanie zamachów bombowych w Bostonie braci Carnajewów schronili się na wsi na południu Rosji i zrezygnowali na razie z planów wyjazdu do USA - poinformował w niedzielę ojciec rodziny Anzor Carnajew.

Jak zaznaczył, nie sądzi, by mógł uzyskać widzenie ze swym pozostałym przy życiu synem Dżocharem, którego aresztowano i oskarżono o współudział w zdetonowaniu 15 kwietnia dwóch bomb na mecie maratonu w Bostonie. Zginęły wtedy trzy osoby, a 264 zostały ranne.

Uważany za współsprawcę zamachów brat Dżochara Tamerlan został zabity w trakcie policyjnego pościgu. Obaj mężczyźni pochodzili z Czeczenii.

bEErInjH

_ Niestety nie mogę w żaden sposób pomóc mojemu dziecku. Jestem w kontakcie z Dżocharem i moimi prawnikami. Powiedzieli mi, że dadzą mi znać (co mam robić) _ - powiedział Carnajew w rozmowie z agencją Reutera. Zgodził się na spotkanie z dziennikarzem pod warunkiem, że miejsce jego pobytu nie zostanie ujawnione. Małżonkowie, którzy są rozwiedzeni, opuścili swój dom w Dagestanie, by móc uniknąć publicznych kontaktów.

Ojciec ponownie zadeklarował, że nie wierzy w winę swych synów, którzy według niego nie mieli nic wspólnego z islamskim ekstremizmem.

_ Nie zamierzam wracać do USA. Na razie jestem tutaj. Jestem chory _ - zaznaczył Carnajew dodając, że cierpi na nadciśnienie i problemy z sercem. Jego była żona Zubejdat nie chciała rozmawiać z dziennikarzem.

Przed wyemigrowaniem do Stanów Zjednoczonych rodzina Carnajewów mieszkała m.in. w Kirgistanie i Dagestanie. Rodzice powrócili do Dagestanu dwa lata temu, a Tamerlan spędził tam pierwszą połowę 2012 roku.

bEErInjN
Czytaj więcej w Money.pl
Bracia "wrobieni" w atak w Bostonie? FBI obserwowało starszego z braci przez trzy do pięciu lat, wiedzieli, co robi, jakie strony odwiedza w internecie.
Cała Europa dziś z Amerykanami. Rosja gotowa pomóc Oto reakcje polityków po zamachu bombowym w trakcie maratonu w Bostonie.
Zamachowiec z Bostonu wcale nie miał broni Dżochar Carnajew ukrywał się w łodzi na przedmieściach Bostonu. Znalazł go tam jej właściciel, który powiadomił policję.
bEErInki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)