Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rodzinna gra miejska "Mój tato szczęściarz"

0
Podziel się:

Pomoc ukrywającym się dzieciom, przejście kanałami czy szpital powstańczy
to niektóre z haseł, którymi do udziału w sobotniej rodzinnej grze miejskiej "Mój tato
szczęściarz" zachęca mieszkańców Muzeum Powstania Warszawskiego. Gra jest częścią obchodów rocznicy
zrywu.

Pomoc ukrywającym się dzieciom, przejście kanałami czy szpital powstańczy to niektóre z haseł, którymi do udziału w sobotniej rodzinnej grze miejskiej "Mój tato szczęściarz" zachęca mieszkańców Muzeum Powstania Warszawskiego. Gra jest częścią obchodów rocznicy zrywu.

"Gra będzie poświęcona powstaniu warszawskiemu, ale bardziej z punktu widzenia cywilów i dzieci. Tytułowy +Tato szczęściarz+ bohater książki Joanny Papuzińskiej, zajmował się bowiem nie działaniami zbrojnymi, ale poszukiwaniem i pomocą dzieciom. Na rodziny, które zgłoszą się do gry będzie czekało 12 zadań, ale wystarczy, że wykonają tylko sześć z nich. Gra rozpocznie się na Rynku Nowego Miasta. Uczestnicy otrzymają tam karty do gry i mapy i będą musieli odszyfrować, gdzie się znajdują kolejne punkty. Zaplanowaliśmy zlokalizowanie ich w ciekawych miejscach, na co dzień niedostępnych" - opowiadała PAP Anna Sobińska z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak zdradziła, jeden z nich znajdzie się w piwnicy na Nowym Mieście, w starej kamienicy, gdzie będą się "ukrywały kobiety spodziewające się dziecka" potrzebujące pomocy w przygotowaniu dla niego wyprawki, którą uczestnicy gry będą musieli zdobyć. "W innym z punktów tytułowy tata przygotowywał wcześniej mleko dla dzieci, ale musiał biec dalej i trzeba dokończyć jego zadanie. Gdzie indziej będą przygotowujące pranie dla najmłodszych siostry zakonne, którym trzeba będzie pomóc. Będzie także nawiązanie do przejścia kanałami czy budowy Kubusia, powstańczego pojazdu" - relacjonowała Sobińska.

Tytułowy bohater był również ranny, dlatego - jak zaznaczyła - nie mogło zabraknąć powstańczego szpitala, w którym uczestnicy gry będą musieli pomóc. Znajdzie się także wątek przedstawienia teatru powstańczego "Kukiełki pod barykadą", gdzie będzie można zobaczyć fragment spektaklu i wykonać jedno z zadań. Na koniec wszyscy uczestnicy przybędą na Uniwersytet Warszawski, gdzie zaplanowano spotkanie z Joanną Papuzińską, autorką książki "Mój tato szczęściarz", która była równocześnie jedną z jej bohaterek. Tam też na przybyłych ma czekać słodki poczęstunek złożony z ciastek kojarzących się z rodzinnymi spacerami.

Zainteresowani udziałem w grze muszą się zarejestrować na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego www.1944.pl do 25 lipca. "Na naszym profilu facebookowym organizujemy głosowanie, w którym zostaną wybrane ulubione ciastka z rodzinnych spacerów, których będzie można potem spróbować właśnie podczas finału gry. Do udziału w grze zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat, natomiast w jej finale mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani" - dodała Sobińska.

Patronem medialnym obchodów 69. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego jest Polska Agencja Prasowa. (PAP)

akn/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)