Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rodziny ofiar katastrofy podzielone w sprawie pomnika

0
Podziel się

Niektórzy apelują o czas do namysłu w tej sprawie.

Rodziny ofiar katastrofy podzielone w sprawie pomnika
(PAP/Paweł Kula)
bDATZqXV

O potrzebie poczekania z decyzją na temat formy upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej mówi córka prezesa Rodzin Katyńskich Izabella Sariusz-Skąpska. Natomiast wdowa po pośle PiS Beata Gosiewska opowiada się za powstaniem obelisku przez Pałacem Prezydenckim.

_ - Zajmujemy bardzo zdecydowane stanowisko, by nie mieszać katastrofy smoleńskiej z Katyniem. Ja osobiście nie angażuję się i nie zapisuję do żadnych organizacji związanych z kwestią upamiętnienia. Staram się tylko wypowiadać wtedy, kiedy uważam, że ktoś przekracza pewne granice. Dotyczy to właśnie sytuacji, kiedy kwestię smoleńską miesza się z Katyniem _ - powiedziała Izabella Sariusz-Skąpska.

W opinii córki zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezesa Federacji Rodzin Katyńskich, z wszelkimi koncepcjami upamiętnienia ofiar tragedii należy poczekać rok.

bDATZqXX

Jej zdaniem, powstający obecnie na Powązkach pomnik upamiętniający ofiary, przygotowywany _ w ciszy i spokoju _, to _ bardzo dobra koncepcja _. _ - Po pierwsze to cmentarz, a nie przestrzeń publiczna, po drugie pomnik jest jednolity i upamiętnia wszystkie ofiary _ - zaakcentowała Sariusz-Skąpska.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t104002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/posel;po;sa;przeciwwskazania;do;budowy;pomnika,77,0,656205.html) Poseł PO: Są przeciwwskazania do budowy pomnika

Z kolei wdowa po pośle PiS Beata Gosiewska zadeklarowała wolę części rodzin ofiar Smoleńska popierającą powstanie przed Pałacem Prezydenckim obelisku w formie wyłaniających się z ziemi dłoni.

_ - Prowadzimy w tym kierunku nieoficjalne rozmowy, ale nie chcę na razie mówić o szczegółach. My konsekwentnie, jako stowarzyszenie będziemy dążyć do tego, by obelisk wierności ojczyźnie stanął przed Pałacem _ - zaakcentowała Gosiewska.

bDATZqYd

W jej ocenie, potrzebna jest wola polityczna rządzących, a nie _ jakieś procedury, które przecież piszą ludzie _. _ - Jak jest wola, to jest możliwość. Mamy nadzieję, że władze naszego kraju posłuchają głosu polskiego narodu, który wskazał to miejsce i zaczną współpracować, a nie mnożyć problemy proceduralne. Jak była wola, żeby powiesić tablicę na Pałacu została ona zawieszona w błyskawicznym tempie. Dlatego też będziemy konsekwentnie dążyć do tego, żeby była taka wola _ - mówiła wdowa po pośle Prawa i Sprawiedliwości.

Podkreśliła także, że choć stowarzyszenie, zrzeszające bliskich ofiar katastrofy smoleńskie, do którego ona należy, liczy kilkanaście rodzin, jednak wolą większości bliskich ofiar jest ich upamiętnienie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t104044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;w;nowej;roli;a;krzyz;nadal;dzieli,155,0,656027.html) Prezydent w nowej roli, a krzyż nadal dzieli Kiedy Komorowski przejmował zwierzchnictwo nad armią, hierarchowie kościelni apelowali o spokój pod krzyżem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t104043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;tablica;pamieci;ofiar;katastrofy;pod;smolenskiem,3,0,655875.html) Nowa tablica pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem Płyta została umieszczona w Katedrze Polowej w Warszawie.
bDATZqYy
Źródło:
KOMENTARZE
(0)