Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ron Carter poprowadzi warsztaty jazzowe we Wrocławiu

0
Podziel się

Znany jazzman Ron Carter poprowadzi otwarte warsztaty jazzowe na Akademii
Muzycznej we Wrocławiu. Warsztaty rozpoczną się w czwartek i potrwają trzy dni. Carter odwiedził
Wrocław, aby m.in. wziąć udział w 46. Wrocławskim Festiwalu Jazzowym "Jazz nad Odrą".

bEhQhwjV

Znany jazzman Ron Carter poprowadzi otwarte warsztaty jazzowe na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Warsztaty rozpoczną się w czwartek i potrwają trzy dni. Carter odwiedził Wrocław, aby m.in. wziąć udział w 46. Wrocławskim Festiwalu Jazzowym "Jazz nad Odrą".

Jak poinformowała PAP Joanna Polak z Akademii Muzycznej we Wrocławiu Carter od wielu lat jest jednym z najlepszych kontrabasistów na świecie i uznanym pedagogiem, który jako emerytowany już profesor wciąż prowadzi lekcje ze swoimi studentami. "Dla nas zrobi trzydniowe warsztaty otwarte dla publiczności. Na specjalne zaproszenie Akademii Muzycznej i prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza" - mówiła Polak.

Dodała, że warsztaty poprzedzi spotkanie z władzami uczelni i studentami wydziału instrumentalnego oraz zakładu muzyki jazzowej. Później rozpoczną się warsztaty kontrabasowe na temat: "Technika gry na kontrabasie jazzowym".

bEhQhwjX

W piątek z kolei sławny jazzman będzie prowadzić zajęcia na temat: "Konstruowanie linii basowych w utworach jazzowych". Ostatnie zajęcia jakie poprowadzi będą dotyczyć: "Podstawowych zagadnień związanych ze stylistyką: swing, bossa nova, funk".

Carter w wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na wiolonczeli, zarabiając na lekcje muzyki roznoszeniem gazet. Parę lat później zmienił instrument na kontrabas.(PAP)

umw/ ls/

bEhQhwky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)