Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: 100 zabitych, 131 rannych w wybuchu w nocnym klubie

0
Podziel się

TASS) - 100 ludzi zginęło, a 131 odniosło obrażenia w piątek w
wybuchu i późniejszym pożarze w nocnym klubie w Permie, na Uralu - wynika z najnowszego bilansu
ofiar, sporządzonego przez rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

bEhWVleJ

TASS) - 100 ludzi zginęło, a 131 odniosło obrażenia w piątek w wybuchu i późniejszym pożarze w nocnym klubie w Permie, na Uralu - wynika z najnowszego bilansu ofiar, sporządzonego przez rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

"Niemal połowa rannych znajduje się w stanie ciężkim, doznali poparzeń dróg oddechowych" - podał regionalny oddział resortu.

Wybuch nastąpił około 1 w nocy czasu miejscowego (21.00 w Polsce) w położonym w centrum miasta klubie "Kulawy Koń". Lokal obchodził swój jubileusz i bawiło się w nim kilkaset osób. Eksplozję najprawdopodobniej spowodowały fajerwerki.

bEhWVleL

Cytowani przez agencję RIA-Nowosti świadkowie relacjonują, że pożar pojawił się tuż po podpaleniu sztucznych ogni. Salę główną zaraz po tym ogarnął gęsty dym, a ludzie zaczęli się dusić. Wybuchła panika; obsługa i niektórzy goście próbowali wydostać się przez wyjście służbowe.

"Panował straszny zapach. Zapamiętałam go na całe życie. Wszystkie szyby wybite, na rękach nieśli młodziutkie dziewczyny, wszystkie popalone" - opowiadała Lidia, której udało się uratować.

RIA dodała, że po ugaszeniu ognia ekipy śledcze pracowały w całkowicie zniszczonym pomieszczeniu, gdzie rozbrzmiewały dzwonki kilkudziesięciu telefonów komórkowych należących do ofiar.

Permski oddział Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
podał, że nie ma podstaw, by twierdzić, że przyczyną tragedii był atak terrorystyczny. Służba zbadała miejsce wybuchu i nie znalazła żadnych śladów po urządzeniach wybuchowych.

bEhWVleR

Premier Rosji Władimir Putin powołał natychmiast nadzwyczajną komisję mającą wyjaśninić przyczyny tragedii, na której czele stanął szef resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Szojgu. Prezydent Dmitrij Miedwiediew oprócz Szojgu do Permu wysłał minister zdrowia Tatianę Golikową i szefa MSW Raszida Nurgalijewa.

Na miejsce zdarzenia wysłano z Moskwy specjalny samolot z lekarzami, psychologami i ratownikami. (PAP)

zab/

5259091 5259130 5259119 arch. int.

bEhWVlfm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)