Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Adm. Jegorow: Patrioty w Polsce nie są istotnym zagrożeniem

0
Podziel się

TASS) - Rozmieszczenie amerykańskich rakiet Patriot w Polsce, w pobliżu
obwodu kaliningradzkiego, nie stanowi istotnego zagrożenia dla Rosji z wojskowego punktu widzenia -
powiedział agencji ITAR-TASS były dowódca Floty Bałtyckiej, admirał Władimir Jegorow.

bEgCjUut

TASS) - Rozmieszczenie amerykańskich rakiet Patriot w Polsce, w pobliżu obwodu kaliningradzkiego, nie stanowi istotnego zagrożenia dla Rosji z wojskowego punktu widzenia - powiedział agencji ITAR-TASS były dowódca Floty Bałtyckiej, admirał Władimir Jegorow.

"Jestem przekonany, że nie jest to fakt, któremu należy poświęcać znaczną uwagę. Pojawienie się w Polsce amerykańskich baterii Patriot to polityczny krok ze strony sąsiadującego z rosyjskim obwodem kaliningradzkim kraju. Jako państwo należące do NATO i mające strategiczne zobowiązania wobec sojuszników z bloku wybiera wspólne standardy uzbrojenia. Jednak z wojskowego punktu widzenia rozmieszczenie Patriotów nie stanowi dla naszego kraju istotnego zagrożenia" - podkreślił admirał.

Uważa on, że na większą uwagę w strefie Morza Bałtyckiego zasługuje fakt, że przed kilkoma laty polska marynarka wojenna bez rozgłosu otrzymała od USA fregaty.

bEgCjUuv

Adm. Jegorow przypomniał, że w sprawie Patriotów w Polsce Rosja zareagowała już wcześniej, gdy skierowała do działającej na zachodnich rubieżach Floty Bałtyckiej okręt patrolowy "Jarosław Mądry", wyposażony w najnowocześniejsze uzbrojenie różnego przeznaczenia.(PAP)

jo/ kar/ mow/

6300788

bEgCjUuW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)