Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja apeluje do USA o jak najszybsze rozwiązanie kryzysu ws. budżetu

0
Podziel się:

TASS,Media) - Rosja zaapelowała w piątek do USA o jak najszybsze
rozwiązanie kryzysu politycznego związanego z budżetem i zadłużeniem, który wywołuje niepokój
światowych liderów gospodarczych - oświadczył w Waszyngtonie rosyjski minister finansów Anton
Siłuanow.

bEsgmoHp

TASS,Media) - Rosja zaapelowała w piątek do USA o jak najszybsze rozwiązanie kryzysu politycznego związanego z budżetem i zadłużeniem, który wywołuje niepokój światowych liderów gospodarczych - oświadczył w Waszyngtonie rosyjski minister finansów Anton Siłuanow.

"Pragnąłbym wyrazić nadzieję, że nasi amerykańscy partnerzy znajdą rozwiązanie najszybciej, jak to możliwe (...) bez tego nie będziemy w stanie iść naprzód" - powiedział Siłuanow na spotkaniu ministrów finansów i szefów banków G20, krótko zrelacjonowanym przez wewnętrzną telewizję Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

Siłuanow powiedział w piątek dziennikarzom, że amerykański minister skarbu Jack Lew i szef Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke zapewniali "finansową dwudziestkę" (G20), że problem podniesienia pułapu zadłużenia USA powinien być załatwiony do 17 października.

bEsgmoHr

W Waszyngtonie trwa jesienna sesja MFW i Banku Światowego. W stolicy USA spotykają się przedstawiciele MFW, Banku Światowego, ministrowie finansów i gospodarki, a także reprezentanci biznesu.

W czwartek, jak pisze AFP, o jak najrychlejsze uregulowanie kryzysu w USA apelowała inna wschodząca gospodarka, Chiny, ustami wiceprezesa banku centralnego Chin Yi Ganga.

USA od 1 października pozostają bez ustawy o wydatkach państwa i wciąż nie widać perspektywy kompromisu między Kongresem a prezydentem, którzy powinni się porozumieć w sprawie podniesienia limitu długu publicznego do 17 października, kiedy to według ocen ministerstwa skarbu państwu zabraknie pieniędzy na bieżące regulowanie zobowiązań.(PAP)

mmp/ mc/

bEsgmoHx

14784640 14778743 arch.

bEsgmoHS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)