Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
02.09.2006 14:41

Rosja: Biskup Duś: polski policjant był jak skała, której nie można skruszyć

MARTYROLOGIA-MIEDNOJE na ROSJA- POLSKA-ROCZNICA-MIEDNOJE)

Podziel się
Dodaj komentarz

MARTYROLOGIA-MIEDNOJE na ROSJA- POLSKA-ROCZNICA-MIEDNOJE)

2.9.Miednoje (PAP) - Być polskim policjantem znaczyło być jak skała, której nie można skruszyć. Policjanta II Rzeczpospolitej nie można było złamać - mówił w homilii podczas mszy świętej odprawionej na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje Krajowy Duszpasterz Policji ksiądz biskup Marian Duś.

W sobotę na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje niedaleko Tweru, upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej, uroczyście obchodzona jest 6. rocznica jego otwarcia. Spoczywają na nim szczątki ponad 6,3 tys. ofiar, w tym ok. 5 tys. policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Korpusu Ochrony Pogranicza, Żandarmerii Wojskowej, Oddziału II Sztabu Głównego WP i pracowników wymiaru sprawiedliwości rozstrzelani przez NKWD.

Bp Duś podczas homilii podkreślił, że polskie ofiary zbrodni katyńskiej oddały życie w obronie Ojczyzny. "Okupant nie mógł liczyć na ich współpracę, na to, że ich złamie" - podkreślił.

Wcześniej podczas uroczystości w rosyjskiej części cmentarza, gubernator Tweru Dymitr Zielenin, powiedział, że cmentarz w Miednoje jest symbolem wspólnej tragicznej historii obu narodów. "Totalitarym odszedł w przeszłość, ale pojawił się terroryzm i powinniśmy się jednoczyć w walce z nim" - dodał. (PAP)

pru/ klm/ ls/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz