Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Dziadek Mróz miał seans łączności z załogą ISS

0
Podziel się

TASS, AFP) - U progu Nowego Roku rosyjski odpowiednik św. Mikołaja -
Dziadek Mróz - przeprowadził w poniedziałek w podmoskiewskim Centrum Kierowania Lotami seans
łączności z załogą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

bEiYwiKt

TASS, AFP) - U progu Nowego Roku rosyjski odpowiednik św. Mikołaja - Dziadek Mróz - przeprowadził w poniedziałek w podmoskiewskim Centrum Kierowania Lotami seans łączności z załogą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

"Jesteście dumą cywilizacji ziemskiej, naszymi wysłannikami w dalekim Kosmosie. Pamiętajcie, że Ziemia was kocha i czeka na was" - powiedział Dziadek Mróz, przekazując członkom załogi stacji pozdrowienia od swej wnuczki Śnieżynki, a także od amerykańskiego i japońskiego kolegi - Santa Clausa.

Załoga ISS składa się obecnie z pięciu ludzi: Rosjan Maksima Surajewa i Olega Kotowa, Amerykanów Timothy Creamera i Jeffreya Williamsa oraz Japończyka Soichi Noguchi.

bEiYwiKv

Cała piątka pojawiła się podczas seansu łączności w czerwonych "mikołajowych" czapkach. Na stacji nie zabrakło choinki.

Załoga ISS złożyła życzenia noworoczne swoim kolegom na Ziemi i rodzinom, a rosyjscy kosmonauci mogli nawet porozmawiać ze swoimi dziećmi, które przyjechały do Centrum, by przynajmniej w ten sposób porozmawiać z ojcami.

Szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos Anatolij Pierminow życzył załodze ISS zdrowia i sukcesów w pracy. Przypomniał, że załoga będzie witać Nowy Rok 16 razy, gdyż w ciągu doby stacja tyle razy obiega Ziemię.(PAP)

mmp/ mc/

bEiYwiKB

5384802 5383874

W

bEiYwiKW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)