Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Eksperci: kryzys nie jest infekcją z Zachodu

0
Podziel się

Obecny kryzys gospodarczy w Rosji nie jest
"infekcją" wywołaną przez Zachód, lecz następstwem problemów
strukturalnych utrzymujących się przez 20 lat od upadku ZSRR -
ocenił w poniedziałek zespół ekspertów powołany przez prezydenta
Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

bEgEiAzp

Obecny kryzys gospodarczy w Rosji nie jest "infekcją" wywołaną przez Zachód, lecz następstwem problemów strukturalnych utrzymujących się przez 20 lat od upadku ZSRR - ocenił w poniedziałek zespół ekspertów powołany przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

Szef zespołu Igor Jurgens podkreślił, że niepokój wywołuje też coraz większy udział państwa w gospodarce. Za szczególnie niepokojące eksperci uznają wsparcie rządu dla źle zarządzanych przedsiębiorstw i niewystarczające funkcjonowanie w Rosji mechanizmów rynkowych.

Prezentując raport swego zespołu Jurgens powiedział, że rosnąca rola państwa w gospodarce jest zagrożeniem i dla teraźniejszości i dla przyszłości.

bEgEiAzr

Pozytywnie odnosząc się do antykryzysowych posunięć rządu Władimira Putina Jurgens jednocześnie skrytykował brak "wizji na dłuższą metę".

"Wiele kroków podjętych przez rząd było reakcją konieczną na krótką metę" - powiedział Jurgens podkreślając, że te reakcje nie będą wystarczające, gdyż obecnie jest jasne, że kryzys zapowiada się na dłużej.

Kryzys ekonomiczny dotknął Rosję bardzo mocno; ceny ropy, której kraj ten jest jednym z największych producentów na świecie, drastycznie spadły, a rubel stracił jedną trzecią swej wartości wobec euro i dolara. (PAP)

mmp/ ap/

bEgEiAzx

4767

bEgEiAzS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)