Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja i NATO bez zgody w sprawie Libii

0
Podziel się

Na spotkaniu w Soczi nie udało się wczoraj uzgodnić wspólnego stanowiska na temat bombardowań.

Rosja i NATO bez zgody w sprawie Libii
(PAP/EPA)
bDnMEUEl

Na spotkaniu w Soczi nie udało się wczoraj uzgodnić wspólnego stanowiska w sprawie bombardowań prowadzonych przez Sojusz, czemu sprzeciwia się Moskwa.

_ - Obecnie nie mamy tego samego podejścia jak NATO w kwestii rezolucji _ - powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, odnosząc się do rezolucji nr 1973 Rady Bezpieczeństwa ONZ zezwalającej na użycie siły w Libii przez NATO._ - W NATO istnieje całkiem inne niż nasze podejście. Według niego rezolucja 1973 pozwala każdemu robić wszystko _ - mówił Ławrow, odnosząc się zwłaszcza do dostaw broni przez Francję libijskim rebeliantom.

Rosja nie wykorzystała swego prawa weta i wstrzymała się od głosu w lutym na forum Rady Bezpieczeństwa w sprawie tej rezolucji. Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen podczas spotkania Rady NATO-Rosja przekonywał, że _ aż do dzisiaj rezolucja jest realizowana z sukcesem _ i potwierdził, że dostawy broni dla powstańców są realizowane w jej ramach.

bDnMEUEn

W rozmowach między przedstawicielami NATO i Rosji w sprawie Libii uczestniczył w Soczi też prezydent RPA Jacob Zuma, który podobnie jak Moskwa jest za pokojowym rozwiązaniem konfliktu w tym kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosja;krytykuje;nato;za;atak;na;trypolis,21,0,821525.html) Rosja krytykuje NATO za atak na Trypolis Chodzi o bombardowanie, w którym miał zginąć jeden z synów libijskiego dyktatora.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t80969.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;dyplomacji;rosji;krytykuje;nato,72,0,813384.html) Szef dyplomacji Rosji krytykuje NATO Według Siergieja Ławrowa ochrona ludności cywilnej nie daje NATO prawa do nalotów i obalenia Muammara Kadafiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;zaangazuja;sie;w;operacje;w;libii,57,0,861753.html) Niemcy zaangażują się w operację w Libii Bundeswehra dostarczył sojusznikom elementy bomb oraz całe pociski na potrzeby operacji przeciwko reżimowi Muammara Kaddafiego.
bDnMEUEO
Źródło:
KOMENTARZE
(0)