Notowania

rosja
04.08.2010 09:10

Rosja: Jakość potwietrza w Moskwie najgorsza od ośmiu lat

Poziom jakości powietrza w Moskwie jest najniższy od ośmiu lat - podała w środę państwowa agencja zajmująca się monitorowaniem zanieczyszczenia powietrza.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poziom jakości powietrza w Moskwie jest najniższy od ośmiu lat - podała w środę państwowa agencja zajmująca się monitorowaniem zanieczyszczenia powietrza.

Rosyjska stolica - relacjonują media - spowita jest w środę rano gęstym dymem z płonących lasów i torfowisk. W centrum Moskwy widoczność ograniczona jest do 200 metrów. Jak informuje radio Echo Moskwy, noc z wtorku na środę przyniosła najwięcej od dwóch tygodni dymów naniesionych przez południowo-wschodni wiatr.

"Zanieczyszczenie powietrza wzrosło o cztery do dziesięciu razy ponad bezpieczne maksimum we wczesnych godzinach rannych" - oznajmiła przedstawicielka państwowej agencji monitorującej zanieczyszczenie powietrza, Jelena Lezina. Jak dodała, w nocy stężenie dwutlenku węgla zwiększyło się niemal sześciokrotnie w stosunku do bezpiecznego poziomu.

Rankiem gryzące powietrze docierało aż do metra, w przesyconej dymem atmosferze znikły sylwetki drapaczy chmur z epoki stalinowskiej, a wiele samochodów krążyło z włączonymi światłami. Niektórzy przechodnie, by poradzić sobie z oddychaniem, trzymali przy ustach i nosie wilgotne chusteczki.

Pożary lasów, których główną przyczyną jest susza po ekstremalnych upałach, ogarnęły 17 regionów Rosji. (PAP)

awl/ ro/

6725096 6725210

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz