Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Kolejne krwawe walki w Dagestanie

0
Podziel się:

Rebelianci dążą do oderwania Dagestanu od Rosji i utworzenia islamskiego emiratu.

Rosja: Kolejne krwawe walki w Dagestanie
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bETuLypx

Co najmniej sześciu islamskich bojowników zginęło w Dagestanie w walkach z siłami bezpieczeństwa. * *Rebelianci dążą do oderwania Dagestanu oraz innych republik Północnego Kaukazu od Rosji i utworzenia tam islamskiego emiratu.

Siły bezpieczeństwa zablokowały wczesnym rankiem w jednym z domów w Jużnosuchumsku, na północy Dagestanu, domniemanych członków - jak to określono - _ nielegalnej formacji wojskowej _. _ Wskutek tej operacji zginęło sześciu bojowników; po stronie sił porządkowych nie było ofiar _ - poinformowało źródło w MSW Dagestanu, cytowane przez agencję RIA-Nowosti.

Dagestan, zamieszkany przez 2,5 mln ludzi, jest jedną z najbiedniejszych, najbardziej zróżnicowanych etnicznie i niespokojnych republik w Rosji. Na porządku dziennym są tam akty przemocy, których ofiarami najczęściej padają policjanci i żołnierze. O ataki te zwykle obwinia się miejscowe gangi i islamskich rebeliantów.

bETuLypz

Zdaniem organizacji praw człowieka do eskalacji przemocy w republice przyczyniają się same siły bezpieczeństwa, które dopuszczają się morderstw, bezprawnych aresztowań i uprowadzeń. Podkreślają ponadto, że dla młodych mężczyzn przyłączenie się do rebeliantów jest często jedyną możliwością, gdyż skorumpowani urzędnicy stale żądają od ich rodzin łapówek.

bETuLyqa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)