Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja: Komitet Śledczy: wielu pilotów otrzymało fikcyjne dyplomy

0
Podziel się:

Wielu rosyjskich pilotów, zwłaszcza z niewielkich kompanii
lotniczych, ma fikcyjne dyplomy ze szkolenia - oświadczył w piątek oficjalny przedstawiciel
Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin.

Wielu rosyjskich pilotów, zwłaszcza z niewielkich kompanii lotniczych, ma fikcyjne dyplomy ze szkolenia - oświadczył w piątek oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin.

"Mamy wszelkie powody, by przypuszczać, że wielu pilotów, a dotyczy to zwłaszcza niewielkich kompanii lotniczych, otrzymało w rzeczywistości fikcyjne zaświadczenia pilotów linii komercyjnych, ponieważ faktycznie nie odbywali szkoleń" - powiedział Markin.

Wyjaśnił, że takie zaświadczenia są wydawane przez Federalną Agencję Transportu Powietrznego - Rosawiację - na podstawie dokumentów o szkoleniach i doszkalaniu na kursach w lotniczych ośrodkach szkoleniowych, których w Rosji jest ponad 100.

"I tu pojawiają się pytania do Rosawiacji, gdyż to ona wydaje licencje tym ośrodkom i powinna kontrolować ich pracę" - dodał Markin.

Markin podkreślił, że są powody, by sądzić, że kapitan Boeinga 737-500, który w listopadzie rozbił się w Kazaniu, w następstwie czego zginęło wszystkich 50 osób na pokładzie, mógł otrzymać licencję w ośrodku szkoleniowym, który później zamknięto jako działający nielegalnie.

Analizy statystyk wypadkowych pokazują, że latanie komercyjnymi liniami pasażerskimi w Rosji jest mniej więcej czterokrotnie bardziej niebezpieczne niż przeciętnie na świecie.

Na świecie ginie przeciętnie jeden pasażer na 4,7 mln na pokładach samolotów pasażerskich, gdy w Rosji stosunek ten wynosi 1 do 1,2 mln - wynika z liczb prezentowanych przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA, organizację Aviation Safety Network i Rosawiację - pisze Reuters.(PAP)

mmp/ mc/

15228710 15228288 int.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)