Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Kosaczow: nie mamy nic do ukrycia ws. katastrofy Tu-154M

0
Podziel się

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, izby wyższej
parlamentu Rosji, Konstantin Kosaczow oświadczył w środę, że jego kraj nie ma nic do ukrycia w
sprawie katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

bEhdEmIB

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, izby wyższej parlamentu Rosji, Konstantin Kosaczow oświadczył w środę, że jego kraj nie ma nic do ukrycia w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

"Rosja nie ma tutaj nic do ukrycia. Nie ma żadnych szczegółów tej strasznej tragedii, które byłyby nieznane szerokiej opinii publicznej" - oznajmił Kosaczow w wywiadzie dla telewizji informacyjnej Rossija-24.

Szef Komisji Spraw Zagranicznych Dumy, który w czwartek przyjedzie do Polski, podkreślił, że "wszystkie te szczegóły powinny być opublikowane, by nie było żadnych insynuacji, iż Rosja po raz kolejny coś uknuła lub próbuje coś ukryć".

bEhdEmID

Kosaczow przekazał, że o ile wie, Rosja zakończyła swoją część prac związanych z odczytywaniem czarnych skrzynek z rozbitego Tupolewa. "Skrzynki te razem z rozszyfrowanymi informacjami zostaną +za pokwitowaniem+ przekazane stronie polskiej do dalszych badań, choć badania (w Rosji) były prowadzone wspólnie, i co najważniejsze - do opublikowania" - powiedział parlamentarzysta.

Przekazanie przez Rosję nagrań z rejestratorów pokładowych prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem, planowane jest na poniedziałek (31 maja). W tym celu w Moskwie oczekiwany jest polski minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller.

Premier Donald Tusk zapowiedział we wtorek, że materiały te w formie pisemnej zostaną natychmiast upublicznione.

Jerzy Malczyk (PAP)

bEhdEmIJ

mal/ awl/ mc/ jra/

bEhdEmJe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)