Notowania

usa
18.09.2009 15:56

Rosja: Kremlowskie źródło: USA otwarły drzwi do współpracy

Decyzja USA o odłożeniu do lamusa planów zainstalowania elementów tarczy antyrakietowej w Europie otwiera drzwi do szerszej współpracy z USA w dziedzinie redukcji zbrojeń i nierozprzestrzeniania broni nuklearnej - powiedziało w piątek kremlowskie źródło, cytowane przez agencję Reutera.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Decyzja USA o odłożeniu do lamusa planów zainstalowania elementów tarczy antyrakietowej w Europie otwiera drzwi do szerszej współpracy z USA w dziedzinie redukcji zbrojeń i nierozprzestrzeniania broni nuklearnej - powiedziało w piątek kremlowskie źródło, cytowane przez agencję Reutera. *

Jego zdaniem decyzja prezydenta Baracka Obamy "każe Rosji starannie rozważyć nowe możliwości współpracy" i "pomoże dyskusji na temat inicjatyw związanych z rozbrojeniem i nierozprzestrzenianiem broni jądrowej".

Obama ogłosił w czwartek decyzję o porzuceniu planów związanych z tarczą, które miała poprzednia administracja USA. Decyzję z zadowoleniem powitał prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

"Mamy teraz szansę osiągnąć postępy w dziedzinach, w których dotąd było to niemożliwe" - powiedziało w piątek kremlowskie źródło.

"To (oświadczenie Obamy) otwiera nowe perspektywy dyskusji na temat systemu antyrakietowego, w których zostanie uwzględniona wspólnie przeprowadzona ocena zagrożeń" - oświadczyło źródło, cytowane przez Reutera. (PAP)

mmp/ kar/

4774696

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz