Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Lekarz: Putin nie wygląda na swój wiek, bo jest wysportowany

0
Podziel się

Prezydent Rosji Władimir Putin nie wygląda na swój wiek, bo jest
wysportowany, dużo pływa, sceptycznie odnosi się do lekarstw, preferuje medycynę ludową, jak
herbata z miodem czy bania (rosyjska łaźnia parowa) - powiedział w poniedziałek kremlowski lekarz.

bErwJjeJ

Prezydent Rosji Władimir Putin nie wygląda na swój wiek, bo jest wysportowany, dużo pływa, sceptycznie odnosi się do lekarstw, preferuje medycynę ludową, jak herbata z miodem czy bania (rosyjska łaźnia parowa) - powiedział w poniedziałek kremlowski lekarz.

W wywiadzie dla tygodnika "Itogi" doktor Siergiej Mironow oświadczył, że z medycznego punktu widzenia Putin ma znacznie mniej niż 60 lat. (W październiku Putin skończy 61 lat).

Według lekarza dzieje się tak po części dlatego, że prezydent potrafi się regenerować i radzić sobie ze stresem.

bErwJjeL

Mironow, który zaznaczył, że sam jest lekarzem sportowym, powiedział, że Putin jest bardzo wysportowany i bardzo dużo pływa, co jest jednym z jego ulubionych sposobów na odprężenie i na zwalczenie stresu. Prezydent potrafi też wyłączyć się i drzemać w samolocie, co jest metodą samoregeneracji - uważa jego lekarz.

"Władimir Władimirowicz (Putin) dość sceptycznie odnosi się do brania lekarstw, nawet jeśli są to zwykłe tabletki na przeziębienie. Woli sposoby ludowe, herbatę z miodem, banię, masaż (...) Jego zdrowy tryb życia sprzyja wielkiej pracowitości" - zaznaczył Mironow.

W 2012 roku nasiliły się pogłoski o pogorszeniu się stanu zdrowia Putina, co miało się wiązać z odnowieniem się starego urazu kręgosłupa. Pod koniec listopada ub.r. prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział, że Putin doznał urazu kręgosłupa podczas treningu judo.

Rosja, jak pisze Reuters, nie porzuciła radzieckiej tradycji traktowania stanu zdrowia swych przywódców niemal jak tajemnicy państwowej, jednak Mironow zaznaczył, że on nie widzi powodu do ukrywania informacji o stanie zdrowia liderów, lecz jest coś takiego jak etyka lekarska.

bErwJjeR

Prezydent Rosji od lat pielęgnuje swój wizerunek człowieka czynu, lubi demonstrować w mediach swą tężyznę fizyczną. Pokazywano, m.in, jak nurkował w wodach Bajkału, odbył jazdę bolidem Formuły I, pilotował bombowiec, latał na motolotni z żurawiami. Pod koniec lipca został pokazany w telewizji rosyjskiej, jak złowił 21-kilogramowego szczupaka. Akcje te są często krytykowane i wyśmiewane przez rosyjskich blogerów - pisze AFP i dodaje, że niektórzy przeciwnicy Putina utrzymują, że stał się zwolennikiem botoksu.(PAP)

mmp/ kar/

14328034 14328491 arch.

bErwJjfm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)