Notowania

wiadomości
28.03.2011 17:23

Rosja: Lotniska Szeremietiewo i Wnukowo połączą się w celu prywatyzacji

Premier Rosji Władimir Putin poinformował w poniedziałek, że moskiewskie lotniska Szeremietiewo i Wnukowo połączą się w jedną strukturę, która zostanie następnie sprywatyzowana.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Rosji Władimir Putin poinformował w poniedziałek, że moskiewskie lotniska Szeremietiewo i Wnukowo połączą się w jedną strukturę, która zostanie następnie sprywatyzowana. *

"Doszliśmy do porozumienia z merem Moskwy, ministrem transportu i przedstawicielami resortu finansów w sprawie połączenia w jedną strukturę lotnisk: Szeremietiewo, które jest w 100 procentach własnością państwa, i Wnukowo - w 75 procentach stanowiącego własność stołecznych władz. Ten etap ma na celu stworzenie warunków do prywatyzacji" - dodał Putin, nie określając, w jakim czasie lotniska mają przejść w prywatne ręce.

Rosyjskie władze chcą do 2020 roku podwoić przepustowość tych lotnisk i portu lotniczego Domodiedowo, zarządzanego przez prywatną firmę - do 100 mln pasażerów rocznie - podkreślił premier Pubin.

W ubiegłym roku Szeremietiewo przyjęło 19,3 mln pasażerów, Domodiedowo - 22,3 mln pasażerów, a Wunukowo - 9,4 mln pasażerów. (PAP)

jo/ ro/

8658769

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz