Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
12.07.2010 16:55

Rosja: Miedwiediew apeluje o rozwijanie związków z USA i UE

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaapelował w poniedziałek na spotkaniu z rosyjskimi ambasadorami o tworzenie nowych powiązań z USA i UE w celu ożywienia handlu i inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaapelował w poniedziałek na spotkaniu z rosyjskimi ambasadorami o tworzenie nowych powiązań z USA i UE w celu ożywienia handlu i inwestycji. *

Jego wystąpienie na tym spotkaniu Reuters zalicza do najbardziej otwartych oświadczeń dotyczących polityki zagranicznej.

Zdaniem tej agencji oznaki nowej, łagodniejszej polityki Rosji wobec Zachodu stają się coraz wyraźniejsze od kiedy globalny kryzys finansowy uwypuklił zależność Rosji od eksportu ropy naftowej i gazu, uwydatniając konieczność zagranicznych kapitałów i technologii.

Miedwiediew uważa, że konieczne są "nowe powiązania przede wszystkim z Niemcami, Francją, Włochami, i - w ogóle - z całą Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi", co zaznaczył na spotkaniu z rosyjskimi ambasadorami, które odbywa się co dwa lata.

Prezydent Rosji podkreślił, że nie należy przeciwstawiać współpracy Rosji z partnerami z poradzieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw "procesowi, który się dokonuje na kierunkach europejskim, amerykańskimi i azjatyckim". (PAP)

mmp/ ap/

6601148 6601883

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz