Notowania

rosja
15.05.2009 11:24

Rosja: Miedwiediew krytykuje ćwiczenia NATO w Gruzji

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew skrytykował ćwiczenia NATO w Gruzji i zaapelował o nowy transatlantycki traktat o bezpieczeństwie - pisze w piątek agencja Associated Press powołując się na wywiad prezydenta dla rosyjskiej telewizji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew skrytykował ćwiczenia NATO w Gruzji i zaapelował o nowy transatlantycki traktat o bezpieczeństwie - pisze w piątek agencja Associated Press powołując się na wywiad prezydenta dla rosyjskiej telewizji. *

Nie podała terminu emisji wywiadu.

Prezydent Rosji powiedział, że rozszerzenie NATO na wschód stworzyło nowe podziały i zaszkodziło bezpieczeństwu Europy. Szczególnie krytycznie odniósł się do rozpoczętych w ubiegłym tygodniu w Gruzji ćwiczeń NATO.

Powiedział, że USA, Kanada, Unia Europejska, NATO i organizacje sojusznicze państw poradzieckich muszą uczestniczyć w tworzeniu nowego paktu o bezpieczeństwie. Podkreślił, że jego propozycja nie jest wymierzona w NATO.

Moskwa i Sojusz Północnoatlantycki przejawiały w ostatnim czasie chęć poprawy stosunków zamrożonych po sierpniowej wojnie Rosji z Gruzją.

Wydalenie dyplomatów i ćwiczenia wojskowe w Gruzji znów wywołało napięcie między NATO a Moskwą.(PAP)

mmp/ ro/ 1439 arch.

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz