Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Milicja zabiła dwóch ludzi w akcji po zamachu w Machaczkale

0
Podziel się

Rosyjskie siły bezpieczeństwa zabiły w czwartek dwóch domniemanych
bojowników w stolicy Dagestanu, Machaczkale. Akcja antyterrorystyczna była odpowiedzią na środowy
zamach samobójczy na posterunek milicji, w którym zginęło sześciu funkcjonariuszy.

bEhSikgl

Rosyjskie siły bezpieczeństwa zabiły w czwartek dwóch domniemanych bojowników w stolicy Dagestanu, Machaczkale. Akcja antyterrorystyczna była odpowiedzią na środowy zamach samobójczy na posterunek milicji, w którym zginęło sześciu funkcjonariuszy.

Rzecznik milicji Mark Tołczynski powiedział, że rebelianci zabarykadowali się w budynku i zginęli po długiej wymianie ognia z milicjantami. Dwóch funkcjonariuszy zostało rannych w tym starciu.

Rzecznik dodał, że jednym z zabitych jest Ismaił Iczakajew, poszukiwany jakoby za planowanie kilku ataków bombowych i zamachów na przedstawicieli władz. Tołczynski nie potwierdził wypowiedzi moskiewskich śledczych, według których zabici zaplanowali środowy atak.

bEhSikgn

Tego dnia zamachowiec-samobójca staranował samochodem łada-niwa bramę bazy milicji drogowej w Machaczkale. Nim wysadził się w powietrze, został zablokowany przez samochód milicyjny. Zginęło sześciu milicjantów, a według mediów od 10 do 14 zostało rannych.

Po dwóch wojnach czeczeńskich w wielu regionach rosyjskiego Kaukazu wciąż działają rebelianci. Do wielu ataków dochodzi właśnie w Dagestanie. Według lokalnego MSW w roku 2009 dokonano 200 ataków na funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, w następstwie czego zginęło ponad 50 milicjantów, a 120 zostało rannych. (PAP)

awl/ ap/

5427947 arch.

bEhSikgO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)