Notowania

sankcje
10.02.2010 16:28

Rosja: MSZ: decyzja Iranu uaktualnia sprawę sankcji

Moskwa oświadczyła w środę, że sprawa sankcji wobec Iranu staje się bardziej aktualna po decyzji Teheranu, że będzie sam wzbogacać swój uran do 20 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Moskwa oświadczyła w środę, że sprawa sankcji wobec Iranu staje się bardziej aktualna po decyzji Teheranu, że będzie sam wzbogacać swój uran do 20 proc. *

"W tej nowej sytuacji sprawa sankcji, wypracowania rezolucji dotyczącej nowych sankcji, nabiera większej aktualności" - powiedział cytowany przez agencję Interfax rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow.

Rosja w tym tygodniu wyraziła zastrzeżenia co do programu nuklearnego Iranu, wysyłając, jak pisze agencja Reuters, najmocniejszy dotąd sygnał, że Kreml może poprzeć dalsze sankcje wobec Teheranu.

Ale jednocześnie Riabkow podkreślił, że "sankcje nie rozwiążą problemu". Zaznaczył, że mocarstwa zachodnie próbują naciskać na Rosję, by sankcje poparła.

Moskwa, która ma w Radzie Bezpieczeństwa ONZ prawo weta, jest głęboko rozczarowana tym, że Teheran odmówił wysłania za granicę swego uranu, by go tam wzbogacić. Rosja, jak pisze Reuters, miała nadzieję, że mogło to pomóc rozwiać obawy Zachodu, iż Iran pod przykrywką rozwijania programu nuklearnego próbuje wyprodukować bombę. Teheran zaprzecza, by chciał to zrobić.(PAP)

mmp/ mc/

5644932 5644945

Tagi: sankcje, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz