Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: MSZ: Moskwa zaszokowana zniekształcaniem słów Czurkina

0
Podziel się

#
dochodzi oświadczenie rosyjskiego MSZ
#

bEiUzSwR

# dochodzi oświadczenie rosyjskiego MSZ #

07.03. Moskwa (PAP/Media) - Moskwa jest zdziwiona i zaszokowana tym, jak ukraińskie media "ordynarnie przeinaczają" słowa stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Witalija Czurkina dotyczące kontaktów Rosji z władzami w Kijowie - oświadczyło w piątek rosyjskie MSZ.

"Szczególnie prowokacyjnie wygląda teza o rzekomej decyzji Moskwy o zerwaniu w obecnej sytuacji stosunków dyplomatycznych z Ukrainą" - podkreśliło ministerstwo.

bEiUzSwT

Według MSZ informację o tym, że Rosja zrywa stosunki dyplomatyczne z Ukrainą podały wcześniej "liczne ukraińskie media". Nazw tych mediów nie wymieniono.

MSZ odsyła do pełnego tekstu czwartkowej wypowiedzi Witalija Czurkina dla dziennikarzy po konsultacjach w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na temat sytuacji na Ukrainie, wskazując, że jest on "ogólnie dostępny na stronie internetowej rosyjskiego przedstawicielstwa w Nowym Jorku".

Jak wynika z tekstu na stronie rosyjskiego przedstawicielstwa, Czurkin powiedział, że Rosja "wstrzymuje polityczne kontakty" z władzami ukraińskimi, "zwłaszcza na szczeblu szefów dyplomacji i podobnym", ponieważ "nie akceptuje prawomocności tych władz".

Internetowa "Ukrainska Prawda", relacjonując w piątek wypowiedzi Czurkina, napisała, że "Moskwa przerywa stosunki polityczne z Ukrainą", ponieważ "nie uznaje prawmocności obecnych władz ukraińskich". Podobnie piszą inne główne ukraińskie portale internetowe.(PAP)

bEiUzSwZ

mmp/ kar/ ro/

int.

bEiUzSxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)