Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: MSZ o rozmieszczeniu Patriotów w Polsce

0
Podziel się

TASS) - Rozmieszczenie amerykańskich rakiet Patriot na terytorium Polski
nie sprzyja umocnieniu bezpieczeństwa i rozwojowi zaufania - poinformowały w środę agencję
ITAR-TASS źródła w departamencie informacji i prasy rosyjskiego MSZ.

bEiAzuER

TASS) - Rozmieszczenie amerykańskich rakiet Patriot na terytorium Polski nie sprzyja umocnieniu bezpieczeństwa i rozwojowi zaufania - poinformowały w środę agencję ITAR-TASS źródła w departamencie informacji i prasy rosyjskiego MSZ.

"Podobna działalność militarna nie sprzyja umocnieniu naszego wspólnego bezpieczeństwa, rozwojowi stosunków zaufania i przewidywalności w tym regionie" - podkreśliły wspomniane źródła.

"Niejednokrotnie mówiliśmy, że nie rozumiemy logiki i kierunku współpracy USA i Polski w tej sferze - podkreślono w MSZ. - Z ubolewaniem stwierdzamy, że nasze pytania do strony polskiej i amerykańskiej pozostały bez odpowiedzi, podobnie jak nasze argumenty na rzecz przeniesienia rejonu czasowej dyslokacji (rakiet) dalej od rosyjskiej granicy".

bEiAzuET

W jednostce wojskowej w Morągu odbędzie się w środę oficjalna uroczystość powitania polskich i amerykańskich żołnierzy oraz prezentacja baterii Patriot, które będą stacjonować w tym mieście. W uroczystości wezmą udział ambasador USA w Polsce Lee Feinstein i generał brygady Mark Bellini, dyrektor ds. operacji logistycznych armii USA w Europie.

W Polsce ma znajdować się - początkowo okresowo, a później na stałe - baza baterii rakiet obrony powietrznej Patriot, a w przyszłości także baza rakiet SM-3, wchodzących w skład systemu obrony balistycznej. (PAP)

mw/ ro/

6307416 arch.

bEiAzuFu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)