Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: MSZ: trwają aktywne przygotowania do uroczystości w Katyniu

0
Podziel się:

Rzecznik MSZ Rosji Andriej Niestierienko poinformował w czwartek, że trwają
aktywne przygotowania do kwietniowych uroczystości w Katyniu, upamiętniających 70. rocznicę mordu
NKWD na polskich oficerach.

bEKUCpGt

Rzecznik MSZ Rosji Andriej Niestierienko poinformował w czwartek, że trwają aktywne przygotowania do kwietniowych uroczystości w Katyniu, upamiętniających 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

Niestierienko przyznał, że nie wie, co konkretnie strona rosyjska zamierza zakomunikować tam swoim polskim kolegom na temat tej tragedii.

Rzecznik rosyjskiego resortu spraw zagranicznych powiedział to na swoim cotygodniowym briefingu w Moskwie, poproszony o skomentowanie czwartkowej publikacji "Gazety Wyborczej".

bEKUCpGv

Według "GW", strona rosyjska pilnie poszukuje w archiwach tzw. białoruskiej listy katyńskiej z nazwiskami blisko 4 tys. Polaków zamordowanych 70 lat temu przez NKWD; jeśli znajdzie, premier Władimir Putin przekaże ją premierowi Donaldowi Tuskowi 7 kwietnia w czasie uroczystości katyńskich.

"GW" poinformowała też, że wie, iż polecenie znalezienia listy dostali od władz Rosji szefowie Federalnej Służby Bezpieczeństwa. To w jej archiwach - jak przekazała - może się znajdować dokument.

"W sprawie list nie mogę powiedzieć niczego konkretnego. Trwają aktywne przygotowania do kwietniowych spotkań. Nie dysponuję jednak wiedzą, co konkretnie nasza strona zamierza zakomunikować naszym polskim kolegom na temat tej tragedii" - oznajmił Niestierienko.

Jerzy Malczyk (PAP)

bEKUCpGB

mal/ kar/ bk/

bEKUCpGW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)