Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja nie zmniejszy arsenału jądrowego bez wyjaśnienia sprawy tarczy - Makarow

0
Podziel się

Nowosti) - Szef sztabu generalnego
Rosji Nikołaj Makarow powiedział w piątek, że nie zmniejszy ona
swego arsenału nuklearnego do czasu, aż nie wyjaśnią się plany
amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

bEiXQZfp

Nowosti) - Szef sztabu generalnego Rosji Nikołaj Makarow powiedział w piątek, że nie zmniejszy ona swego arsenału nuklearnego do czasu, aż nie wyjaśnią się plany amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

"Dopóki sytuacja na świecie będzie niejasna, w tym w sprawie systemu obrony antyrakietowej USA, nie ruszamy naszego potencjału nuklearnego. Strategiczne siły jądrowe to dla nas święta sprawa. Dajemy na nie tyle środków, ile trzeba, aby stabilność strategiczna na świecie utrzymywała się na należytym poziomie" - cytuje słowa generała Makarowa rosyjska agencja "RIA-Nowosti".

Rosja i Stany Zjednoczone prowadzą obecnie negocjacje w sprawie nowego układu o ograniczeniu zbrojeń strategicznych (START). Ma on zastąpić wygasający w grudniu układ START-1.

bEiXQZfr

Premier Rosji Władimir Putin zapowiedział w maju, że Moskwa w negocjacjach rozbrojeniowych będzie łączyć problemy tarczy antyrakietowej z kwestiami strategicznych broni ofensywnych.

Na mocy układu START-1 obie strony zobowiązały się, że w ciągu siedmiu lat zredukują swoje środki przenoszenia broni nuklearnej (międzykontynentalne rakiety balistyczne, rakiety balistyczne na okrętach podwodnych i ciężkie bombowce strategiczne) do 1600 jednostek, a głowice jądrowe - do 6000. (PAP)

awl/ ro/

int.

bEiXQZfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)