Notowania

rosja
05.11.2009 22:35

Rosja obiecuje pomoc Ukranie w walce z epidemią grypy

Premier Rosji Władimir Putin obiecał w czwartek telefonicznie ukraińskiej premier Julii Tymoszenko pomoc w walce z epidemią grypy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Rosji Władimir Putin obiecał w czwartek telefonicznie ukraińskiej premier Julii Tymoszenko pomoc w walce z epidemią grypy. *

"Na prośbę rządu ukraińskiego rząd rosyjski postanowił wysłać na Ukrainę 200 tysięcy opakowań Arbidolu, antywirusowego lekarstwa produkcji rosyjskiej" - głosi oświadczenie wydane przez służby prasowe Putina.

Putin i Tymoszenko ustalili, że specjaliści z obydwu krajów wspólnie zajmą się ustaleniem pochodzenia grypy wykrytej na Ukrainie.

Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia, którzy przybyli na Ukrainę w poniedziałek, poinformowali następnego dnia, że większość przypadków zachorowań w tym kraju może być powiązana z wirusem grypy H1N1.

Według komunikatu ministerstwa zdrowia ze środy, na grypę i infekcje dróg oddechowych zapadło na Ukrainie prawie pół miliona ludzi. W czwartek wiceminister zdrowia podał, że liczba chorych wzrosła już do ponad 630 tysięcy, a w 15 przypadkach potwierdzono zachorowania na grypę A/H1N1. Liczbę zmarłych szacuje się na 95 osób. (PAP)

jo/ mc/

5077473

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz