Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja odrzuca krytykę ze strony Iranu jako "polityczna demagogię"

0
Podziel się

Do powstrzymania się od "politycznej demagogii" wezwał w środę
prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada Siergiej Prichodźko, doradca prezydenta Rosji Dmitrija
Miedwiediewa. Wcześniej Ahmadineżad upomniał Rosję, że ulega USA, popierając nowe sankcje wobec
Iranu.

bEgpfsQB

Do powstrzymania się od "politycznej demagogii" wezwał w środę prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada Siergiej Prichodźko, doradca prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Wcześniej Ahmadineżad upomniał Rosję, że ulega USA, popierając nowe sankcje wobec Iranu.

"Rosja zawsze kieruje się swymi długofalowymi interesami narodowymi, nasze stanowisko jest prorosyjskie - nie może być ani proamerykańskie, ani proirańskie" - oświadczył Prichodźko, doradca Kremla ds. polityki zagranicznej.

Skrytykował on "wszelką postawę, która jest nieprzewidywalna, wszelki ekstremizm polityczny, brak przejrzystości i niespójność w podejmowaniu decyzji, które dotyczą całej społeczności międzynarodowej i ją niepokoją". Jak pisze agencja AFP, jest to aluzja do irańskiego programu nuklearnego.

bEgpfsQD

Ahmadineżad uznał za "nie do przyjęcia" poparcie Moskwy dla nowych sankcji wobec Iranu. W oświadczeniu emitowanym przez telewizję, skierowanym, jak pisze agencja AFP, do przywódców USA i Rosji, wezwał Miedwiediewa, by "przemyślał poparcie dla stanowiska Waszyngtonu".

Odmowa Iranu, by wstrzymać wzbogacanie uranu, doprowadziła już do trzech decyzji o sankcjach wobec niego przyjętych w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Państwa zachodnie obawiają się, że działania Teheranu zmierzają do budowy broni jądrowej, czemu Iran zaprzecza. (PAP)

awl/ mc/

6310190 6310299 6310548

bEgpfsRe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)