Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Opozycja inguska oskarża władze i siły porządkowe

0
Podziel się

Opozycja w Inguszetii, kaukaskiej republice sąsiadującej z Czeczenią,
oskarżyła władze i siły porządkowe o porwania i doraźne egzekucje.

bEjaHZOt

Opozycja w Inguszetii, kaukaskiej republice sąsiadującej z Czeczenią, oskarżyła władze i siły porządkowe o porwania i doraźne egzekucje.

"Konstytucja Rosji i kodeks postępowania karnego nie są w Inguszetii przestrzegane. Jednostki uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn porywają mieszkańców, którzy są wywożeni poza granice republiki i traceni bez sądu" - twierdzą opozycjoniści z ruchu "Sprawiedliwa Inguszetia" w rozpowszechnionym w środę komunikacie.

Rosyjska organizacja Memoriał ostrzegła w połowie sierpnia, że w Inguszetii wzrasta liczba niewyjaśnionych zaginień młodych ludzi. Memoriał nie wyklucza, że niektórzy zasilili szeregi islamskich rebeliantów.

bEjaHZOv

Prezydent Inguszetii Junus-Bek Jewkurow "publicznie obiecał nawiązać dialog ze wszystkimi siłami politycznymi i położyć kres porwaniom oraz zabójstwom mieszkańców. Obietnice te pozostają jednak martwe" - napisał w komunikacie szef "Sprawiedliwej Inguszetii" Magomied Chazbijew.

Jewkurow w październiku 2008 r. zastąpił na stanowisku prezydenta generała Federalnej Służby Bezpieczeństwa Murata Ziazikowa, oskarżanego o zlecanie aktów przemocy wobec opozycji. Przywódca opozycji inguskiej Makszarip Auszew także został zastrzelony w październiku 2009 r. Jego zabójców nie wykryto. (PAP)

mw/ ro/

6867356

bEjaHZOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)